אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לתדיר גן: GM ביטלה הסכם ב־15 מיליון יורו צילום: בלומברג

מכה לתדיר גן: GM ביטלה הסכם ב־15 מיליון יורו

ג'נרל מוטורס אירופה ביטלה הסכם עם יצרנית המכלולים לרכב בגלל קשיים תפעוליים, ייצור לא יעיל ופיגור באספקה

11.10.2010, 08:03 | נעמה סיקולר

ג'נרל מוטורס אירופה ביטלה הסכם מסגרת עם יצרנית המכלולים לרכב תדיר גן, כך דיווחה החברה אתמול. כבר בדו"חותיה לסיכום הרבעון השני של 2010 דיווחה תדיר גן שבשליטת חברת אינספייר של אבירם (אבי) ורטהיים, כי למרות ההתאוששות בתעשיית הרכב העולמית החברה מתקשה לעמוד באספקת ההזמנות מ־GM בשל קשיים תפעוליים, ייצור לא יעיל ופיגור באספקת ההזמנות ללקוחות.

תדיר גן דיווחה אתמול כי GM נענתה לבקשתה לצמצם את כמות ימי האשראי שהעמידה לה מ־47 יום לתשלום מיידי, למשך שלושה חודשים החל מתחילת נובמבר, מה שצפוי להקל פיננסית על החברה.

אולם במקביל הודיעה הזרוע האירופית של ענקית הרכב כי היא מבטלת הסכם מסגרת שחתמה עם תדיר גן ביוני 2009. תדיר גן וג'נרל מוטורס כבר סיכמו כי האחרונה לא תזרים הזמנות חדשות, כיוון שתדיר גן לא יכולה לעמוד באספקתן וכעת למעשה מבוטלת לראשונה גם הזמנה קיימת לייצור רב־שנתי של מכלולים ב־15 מיליון יורו החל מ־2013.

תדיר גן סיימה את הרבעון השני של 2010 בהפסד של 2.8 מיליון דולר לעומת רווח של 400 אלף דולר ברבעון המקביל. ההכנסות של תדיר גן דווקא עלו ב־42% והסתכמו ב־16.35 מיליון דולר, אולם החברה דיווחה כי התקשתה לתרגם אותן לרווחיות בגלל ההתנהלות הלקויה במערך הייצור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות