אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק מחוברות: עד החתונה זה יעבור לחו"ל

לא רק מחוברות: עד החתונה זה יעבור לחו"ל

אופציות להפקת סדרות ישראליות נמכרו לעשרות מדינות בפסטיבל הטלוויזיה מיפ. גם "עד החתונה" של רשת במו"מ למכירה בחו"ל

11.10.2010, 10:10 | מיכל תוסייה כהן

פסטיבל מיפ למכירת פורמטים טלוויזיוניים הסתיים בשבוע שעבר, ובמהלכו נרשמו כמה הצלחות לשוק הפורמטים הישראלי, כאשר אופציות של סדרות ישראליות נמכרו לעשרות מדינות ברחבי העולם בעשרות אלפי דולרים. משמעות מכירת אופציה להפקת סדרה היא עסקה בסדר גודל של כמה אלפי דולרים. הגוף הרוכש בודק את האפשרות להתאים את הפורמט לצרכיו, ואם הפיתוח מבשיל להפקה, מקבל המוכר נתח של כ־10% מעלות הפקת כל פרק.

התוכנית הישראלית המצליחה של הפסטיבל הנוכחי היא הסדרה "מחוברות". התוכנית, שפיתחו רם לנדס ודורון צברי, נמכרה ל־7 מדינות ובהן: צרפת, גרמניה, שבדיה ונורבגיה. כמו כן, בימים אלו מנהלת חברת ארמוזה פורמטס מו"מ למכירת הסדרה ל־5 מדינות נוספות. פורמט שעשועון טלוויזיוני חדש שיצרו רועי ועומרי אבן טוב בשם "מיליונר ב־7 שאלות", שמעולם לא השתתף לפני כן בפסטיבל, גם כן משך תשומת לב ו־2 אופציות נמכרו לצרפת ולאיטליה. בימים אלו מתנהל משא ומתן למכירת הפורמט לשתי מדינות.

גם התוכנית "מה נהיה" שפיתח אברי גלעד לרשת, ונקראת בחו"ל "הבועה", נמכרה לגרמניה. זאת לאחר שבשנה שעברה נמכרה התוכנית ל־BBC. תוכנית נוספת של רשת, "צחוק מעבודה", נמצאת במו"מ למכירת אופציות עם 5 מדינות. התוכנית כבר נמכרה בעבר במסגרת הפסטיבל לאוסטרליה, צרפת, טורקיה וסין. ל"כלכליסט" נמסר כי בימים אלו מתקיים מו"מ עם כמה מדינות גם למכירת הפורמטים "משפחה חורגת" ו"עד החתונה". בנוסף, רשת רכשה לשידור שני פורמטים של אנדמול - "סטאק אין א גיים שואו" ו"101 דרכים לעזוב שעשועון". פורמט השעשועון של ערוץ ביפ מקבוצת קשת, "סיימון", נמכר לספרד ופורטוגל. לדברי נדב פלטי, מנכ"ל דורי מדיה, "הסדרה 'סיימון' מעניינת עוד מדינות. גם הסדרות שלנו, 'חצויה' ו'דיגרס', במו"מ לקראת מכירה ליותר מ־10 מדינות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות