אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה נגד המודעות הפוליטיות: "יכול להיות שתעשיית הנפט מממנת אותן" צילום: בלומברג

אובמה נגד המודעות הפוליטיות: "יכול להיות שתעשיית הנפט מממנת אותן"

הדמוקרטים נאבקים בשבועות האחרונים עם גופים פרו-רפובליקאים, המציפים את הטלוויזיה והרדיו בפרסום פוליטי בשווי עשרות מיליוני דולרים

11.10.2010, 19:36 | סוכנויות הידיעות

נשיא ארה"ב ברק אובמה מחריף את מאבקו בקבוצות המזוהות עם הרפובליקאים, אשר משתמשות בתרומות שמקורן אינו ידוע כדי לממן מודעות התוקפות את הדמוקרטים. זאת, פחות מחודש לפני הבחירות לקונגרס.

"יכול להיות שתעשיית הנפט מממנת את המודעות האלה", אמר אתמול אובמה, באירוע שקיימו הדמוקרטים בפילדלפיה. "יכול להיות שזו תעשיית הביטוח - או אפילו תאגיד בבעלות זרה. אתם לא יודעים - כי מקור התרומות לא נחשף".

הדמוקרטים נאבקים בשבועות האחרונים עם גופים פרו-רפובליקאים, המציפים את הטלוויזיה והרדיו בפרסום פוליטי בשווי עשרות מיליוני דולרים, לקראת הבחירות לקונגרס שייערכו ב-2 בנובמבר.

במודעה חדשה שפרסמו הדמוקרטים, נטען כי לשכת המסחר האמריקאית "משתמשת בכסף זר כדי להשפיע על הבחירות". הארגון דחה בתגובה את טענת הדמוקרטים.

"אם לשכות המסחר יחשפו את מקור הכספים המממנים את המודעות הפוליטיות - אז נדע. אבל עד שהם יעשו זאת, כל מה שיש לנו אלה הן ההכרזות שלהם", אמר דיוויד אקסלרוד, יועץ לנשיא אובמה.

"הדמורטים נמצאים במגננה, וסבורים כי לשכות המסחר הן מטרה קלה", אמר דיוויד פרימו, פרופסור למדע המדינה. "ואולם אני לא חושב שזה ישפיע על הבוחרים - המוטרדים יותר ממצבה של הכלכלה". 

ארגון לשכות המסחר - גוף הלובינג העסקי הגדול בארה"ב - הקצה 75 מיליון דולר כדי לתמוך השנה במועמדים פרו-עסקיים. בשבוע שעבר יצא בקמפיין נגד סנאטרית דמוקרטית מקליפורניה ונגד מועמד לסנאט בניו המפשיר, גם הוא מהמפלגה הדמוקרטית. נשיא לשכות המסחר אמר בשבוע שעבר כי ממשל אובמה מיישם רגולציות החונקות את רוח היזמות האמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות