אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרוגמן: הטענה כי אובמה הרחיב ההוצאות בשיעור ניכר - היא מיתוס צילום: אוראל כהן

קרוגמן: הטענה כי אובמה הרחיב ההוצאות בשיעור ניכר - היא מיתוס

לדבריו, הכלכלה האמריקאית מדשדשת מאחר שעדיין לא בוצעה הרחבה משמעותית של ההוצאות הממשלתיות

11.10.2010, 20:18 | סוכנויות הידיעות

הסברה לפיה ממשל אובמה הרחיב את הוצאותיו בשיעור ניכר היא מיתוס; הכלכלה האמריקאית מדשדשת מאחר שלא בוצעה הרחבה משמעותית של ההוצאות - כך טוען הכלכלן זוכה פרס נובל, פול קרוגמן, במאמר שפרסם ב"ניו יורק טיימס".

"שאלו את עצמכם - איזה תוכניות פדרליות יזם ממשל אובמה? רפורמת הבריאות עדיין לא החלה לתת את אותותיה. האם יצאו לדרך מיזמי תשתית ענקיים? לא. האם ניתנו הטבות לעובדים בעלי שכר נמוך או לשכבות החלשות? לא. איפה כל הכספים שאנחנו שומעים שהממשל מוציא? זה לעולם לא קרה", כתב קרוגמן.

לדבריו, מאז ינואר 2009, המספר הכולל של עובדי הממשלה ירד ב-350 אלף, מאחר שהממשלות המקומיות חויבו לנקוט צעדי קיצוץ. "השיטה הקנסייאנית אינה עובדת פשוט מכיוון שעדיין לא יושמה", הוסיף קרוגמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מאמר חשוב. לא ברור ממה אובאמה פוחד
הוא התחיל בתור אחד הנשיאים הפופולריים ביותר בעשורים האחרונים. אבל מול ההתנגדות ההיסטרית והקיצונית של שאריות המפלגה הרפובליקאית הוא תפס רגלים קרות והתחיל לצמצם ולצמצם את היוזמות הכל-כך חשובות שלו. מרוב פשרות כבר לא נשאר הרבה מהחזון המהפכני שהציג.
דמוקרט  |  12.10.10
1.
ממשל אובאמה זרק את הכסף בחזרה למערכת הבנקאית הקלוקלת של ארה"ב-
במקום ליצור מקומות עבודה אמיתיים ויצרניים, הוא פשוט שימר את המצב הקיים שבו יש בארה"ב כמויות אדירות של עובדים מיותרים שלא עושים כלום חוץ מלנפח עוד ועוד בועות על חשבון שאר העם האמריקאי ועל חשבון שאר העולם: במקביל לתכנית החילוץ של המגזר הפיננסי האמריקאי ממשל אובאמה היה צריך ליישם רפורמה מרחיקת לכת בהתנהלות של המגזר הזה, מתוך הבנה שחופש כלכלי מוחלט בעידן המודרני הוא מתכון ליצירת בועה פעם ב-10 שנים. במוקדם או במאוחר תהיה עוד בועה כי ממשל אובאמה לא עשה כלום חוץ מלשמר את המצב הקיים.
מישהו , ישראל  |  11.10.10