אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גורמים בכנסת: חוק ההסדרים יקוצץ ב־40% צילום: גיא אסיאג

גורמים בכנסת: חוק ההסדרים יקוצץ ב־40%

תוכנית ויסקונסין והרפורמה בשידור הציבורי יפוצלו מהחוק; הרפורמה בסלולר תישאר בפנים

12.10.2010, 07:57 | תומר אביטל

הסכסוך בין משרד האוצר לכנסת סביב הגשת התקציב הדו־שנתי צפוי להסתיים בימים הקרובים - וככל הנראה, האוצר יסכים לפשרות מהותיות, ויפצל חלק נרחב מחוק ההסדרים לטובת הליכי חקיקה רגילים. ההכרזה על הפיצולים תתבצע לפני הבאת החוק לקריאה הראשונה. נוסף על כך, האוצר צפוי למחוק מהחוק סעיפים שמבטלים חוקים אחרים. לדברי גורמים בכנסת, חוק ההסדרים יקוצץ בהיקף חסר תקדים: כמעט 40%.

בין הנושאים שככל הנראה יועברו למסלול חקיקה רגיל נמצאים תוכנית ויסקונסין והרפורמה בשידור הציבורי. כמו כן יוסרו תיקוני חקיקה הקשורים להליך המשפטי, בהם הוצאה לפועל, ערעורים אזרחיים והרפורמה בניוד תיקים, שאמורה להקל את העומס בבתי המשפט. מנגד, בכנסת תומכים בהכללתה בחוק של הרפורמה להגברת התחרות בענף הסלולר.

גורמים באוצר מסרו כי התקציב וחוק ההסדרים מתעכבים בשל סדרים ביורוקרטיים בלבד, וכי בימים הקרובים הם יונחו על שולחן הכנסת. אם יצלחו המגעים, תתכנס בהמשך השבוע בכנסת ישיבה מיוחדת, שבה תוכרז הגרסה המרוככת של חוק ההסדרים.

בשבועות האחרונים עבד בכנסת צוות בראשות היועץ המשפטי אייל ינון, במאמץ להסיר מחוק ההסדרים רפורמות משמעותיות. בכירי האוצר התנגדו למהלך, בנימוק שפיצול הרפורמות מהחוק יקשה על אישורן. בכנסת, לעומת זאת, טענו כי סביב מרבית הרפורמות צריך להתנהל דיון ציבורי רחב, כפי שנהוג בתהליך האישור של הצעת חוק רגילה.

במהלך סוכות דנו בעניין גם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ושר האוצר יובל שטייניץ, שנפגשו בתיווכו של סגן שר האוצר יצחק כהן. אתמול, בנאום הפתיחה של המושב השלישי של הכנסת ה־18, אמר ריבלין: "לא מתקבל על הדעת שחוק ההסדרים יהווה מקצה שיפורים של הממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות