אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר HP עולה להתקפה: "מארק הרד שיקר לנו שוב ושוב" צילום: בלומברג

יו"ר HP עולה להתקפה: "מארק הרד שיקר לנו שוב ושוב"

הסכסוך המשפטי בין HP לאורקל אמנם נגמר, אבל חילופי ההאשמות נמשכים. הרקע הפעם: גרירת המנכ"ל החדש של HP, שהחליף את הרד, לתביעה ישנה של אורקל

12.10.2010, 10:51 | יוסי גורביץ

היחסים בין אורקל ו-HP עולים שוב על שרטון: במכתב חריף שפורסם אתמול (ב'), טען יו"ר HP, ריי ליין, כי אורקל טופלת עלילות על המנכ"ל החדש של חברתו, לאו אפותקר. הוא אף טען כי המנכ"ל המודח של HP, מארק הרד, שיקר "שוב ושוב" לחבר המנהלים של החברה. ההצהרה פורסמה אף על פי שהסכסוך המשפטי בין אורקל ל-HP, שהחל עם שכירתו של הרד בידי אורקל, הסתיים כבר לפני כשלושה שבועות.

אפותקר שימש בעבר כמנכ"ל חברת SAP, והודח על ידי חבר המנהלים של החברה בפברואר. לפני שנים האשימה אורקל את SAP בכך שחטיבת TomorrowNow שלה חדרה שלא כחוק למאגרי המידע של אורקל וגנבה משם מידע השייך לה. SAP, שסגרה את החטיבה ב-2008, הודיעה באוגוסט כי תיקח אחריות על הפרשה.

במפתיע, זימנה אורקל את אפותקר לעדות בנושא ב-1 בנובמבר, היום שבו היה אמור להתחיל את תפקידו החדש ב-HP. כתוצאה מכך, כאמור, פרסם ליין את מכתב התגובה חריף, שהאשים את אורקל בגרירת שמו של אפותקר לפרשה רק מתוך עוינות וטינה. לדברי ליין, לאפותקר לא היה כל חלק בפרשה, ואורקל ידעה זאת משום שבמשך שנים לא טרחה לזמן אותו לעדות, ועשתה זאת רק לאחר שמונה למנכ"ל HP.

הרד הודח בידי חבר המנהלים של HP בנימוק של אי-סדרים ברישום ההוצאות שלו, לאחר שאחת מעובדות הקבלן של החברה התלוננה נגדו על הטרדה מינית. מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, תקף בשעתו בחריפות את החלטת חבר המנהלים של HP לפטר את הרד, וזמן קצר לאחר מכן העניק לו משרה של סגן נשיא משותף באורקל. אליסון תקף גם את החלטתה של HP לשכור את אפותקר כמנכ"ל החדש.

בתגובתו כתב ליין, שכיהן בעבר כאחד מנשיאי אורקל עד שהסתכסך עם אליסון, כי לחבר המנהלים לא היתה ברירה אלא להדיח את הרד, בשל "שקריו". יו"ר HP כתב עוד כי הרד הפר שורה ארוכה של סעיפים בקוד ההתנהגות של החברה, והפגין "מחסור רציני ביושר ובכושר שיפוט". ליין ציין כי חבר המנהלים קיבל את ההחלטה על הדחתו של הרד פה אחד, כולל שבעה חברים שמינה המנכ"ל המודח עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות