אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן מאיימת: נגרום לפיג'ו לפשוט את הרגל

איראן מאיימת: נגרום לפיג'ו לפשוט את הרגל

סגנו של הנשיא אחמדינג'אד: "אם נחליט להפסיק את ייבוא החלפים מפיג'ו, מחר היא תגיע לפשיטת רגל כי המכירות שלה יירדו בכ-2.5 מיליארד דולר"

12.10.2010, 23:27 | דורון פסקין

ממשלת איראן מאיימת כי תביא את חברת המכוניות הצרפתית פיג'ו לכדי פשיטת רגל. סגנו של הנשיא אחמדינג'אד, מוחמד רידא רחימי, הצהיר כי אם ארצו תחליט להפסיק את ייבוא החלפים מהיצרנית הצרפתית היא תיאלף לפשוט רגל.

"אם נחליט להפסיק את ייבוא החלפים מפיג'ו, מחר היא תגיע לפשיטת רגל כי המכירות שלה יירדו בכ-2.5 מיליארד דולר", הזהיר סגן הנשיא האיראני, שוסיף בלעג: "אם אנחנו רק מרימים את הגבות שלנו חלק מתעשיית הרכב הצרפתית קורס".

איראן מייצרת כיום רכבי פיג'ו 405 ו-206 שהפכו פופולאריים ביותר בכבישי הרפובליקה האסלאמית. חלק מהחלפים לרכבים אלה מיובא מחו"ל. מעבר לכך, שתי יצרניות הרכב האיראניות "סאייפה" ו"ח'ודרו" משתפות פעולה עם חברת רנו בייצור מספר מודלים.

תעשיית הרכב באיראן מהווה מקור משמעותי לתעסוקה. ההערכה היא כי כחצי מיליון איראנים מועסקים ישירות בתעשייה זו, קרי זהו המגזר המעסיק מספר 2 במשק האיראני לאחר מגזר הנפט. מבחינת תפוקה, תעשיית הרכב האיראנית מדורגת במקום ה-18 בעולם וזאת בעיקר בשל ייצוא רכבים למדינות באזור וכן במזרח אירופה ובדרום אמריקה.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות