אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת הריבוע הכחול תקנס בעקבות הטעיית צרכנים צילום: איציק בירן

רשת הריבוע הכחול תקנס בעקבות הטעיית צרכנים

בכתב האישום של בית משפט השלום בפתח תקוה נקבע כי הרשת גבתה מצרכניה מחירים גבוהים מהמסומן

12.10.2010, 16:45 | אורנה יפת
בית משפט השלום בפתח תקוה הטיל על רשת הריבוע הכחול קנס בגובה 200,000 שקל בגין הטעיית צרכנים. הקנס ניתן על כך שהרשת גבתה מצרכניה בסניפים שונים מחירים גבוהים מאלו שסומנו על המוצרים. כמו כן, הטילה שופטת בית המשפט, דבורה עטר, על הרבוע הכחול התחייבות בסך 100,000 שקל להימנע מעבירות דומות למשך שנתיים. על 11 מנהלים ברשת הוטל קנס מנהלי בסך 400 שקל כל אחד.

כתב האישום כולל 11 אישומים בגין עבירות שנעשו בסניפי הרשת. בין היתר, נמצא בבדיקת מחירים שנעשתה בסניף הרשת בקניון גבעתיים כי הרשת חייבה צרכן שרכש גבינות של מחלבות גד ב-165.36 שקל במקום במחיר של 16.53 שקל. בדיקת החשבון העלתה כי המשקל הרשום בחשבון היה 2.4 קילו ולכן שילם את הפרש המחיר שהיה גבוה פי 10 מהמחיר אותו היה אמור לשלם.

במקרה אחר, בסניף מגה בעיר ברחוב וייצמן בגבעתיים, רכש צרכן גבינה צהובה "עמק" רגילה בגוש וחויב במחיר של 45.30 שקל לק"ג במקום במחיר המירבי של 42.80 שקל לק"ג. לצרכן התברר שהמוצר הנ"ל נמכר לו כגבינה פרוסה ולא כגבינה בגוש.

"לא יתכן שצרכן יאמין שהוא קונה מוצר במחיר זול וישלם עליו ביוקר כאשר הוא קונה סל קניות גדול ולא מסוגל מבחינה מעשית לעקוב אחר החשבון ולהשוותו למחיר הרשום על גבי כל מוצר", מסרה עו"ד טלי קינן, תובעת מחוז תל אביב והמרכז במשרד התמ"ת. "הצרכן סומך על הרשת שהחשבון יצא נכון ומדויק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות