אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרות בצרורות: הזהב של בעלי חברת התכשיטים נגנב - וביהמ"ש עיקל נכסיהם צילום: בלומברג

צרות בצרורות: הזהב של בעלי חברת התכשיטים נגנב - וביהמ"ש עיקל נכסיהם

עיקול בגובה 8.2 מיליון שקל הוטל על נכסי בני זוג מסביון, בעלי חברת תכשיטים. הסיבה: טענו לא יוכלו לשלם עבור רכישת 80 ק"ג זהב אשר נגנב

13.10.2010, 09:43 | מארק שון

בית המשפט המחוזי מרכז הטיל לאחרונה עיקול בגובה 8.2 מיליון שקל על בני הזוג מיכאל וחוה טלמור, תכשיטנים מסביון, ועל שתי החברות שבבעלותם - תכשיטי טלמור ו־Eve Gold. את הבקשה לעיקול הוציאה קבוצת אורו מדרום אפריקה, שעיסוקה סחר בזהב. הסיבה לבקשה היא חוב של כ־8.5 מיליון שקל - שוויים של 80 ק"ג זהב שסופקו לבני הזוג.

על פי התביעה הבעיות החלו באפריל 2009, כשבני הזוג הודיעו לאורו שהזהב שנמכר להם נגנב ממחסניהם חודש לפני כן, אך ציינו בפני אורו כי יחזירו את החוב מהכספים שיתקבלו מהביטוח. אולם, לפני כמה חודשים הודיעו בני הזוג כי גילו שלא היו מבוטחים נגד גניבת הזהב.

בתביעה טען נציג אורו, עו"ד איתן לירז, כי הבעל, מיכאל טלמור, הודה במפורש בשיחותיו עם מנהל אורו סטיבן נתן שאין ביכולתם לפרוע את חובותיהם. טלמור הסביר כי לו ולאשתו יש חובות בהיקף כולל של כ־7 מיליון שקל, וכי רוב נכסיהם משועבדים. על כן, הם פנו לחברת אורו וביקשו לפרוע את חובם באמצעות ויתור על קבלת הכנסה עתידית ממיזם משותף.

"מאנשי עסקים אמידים המתגוררים בסביון, נהפכו בני הזוג טלמור 'בן לילה' כביכול לחסרי כל אשר כל נכסיהם משועבדים ומעוקלים, בעוד של־79 ק"ג הזהב שרכשו לא נותר זכר", נכתב בבקשה.

בית המשפט אישר להטיל עיקולים על ביתם של בני הזוג בסביון, על רכביהם מסוג מרצדס וקרייזלר ועל כל אחזקותיהם בחברות. הדיון בעניין יתקיים בתחילת 2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות