אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים דרשו וקרדן התקפלה ושינתה את תוכנית האופציות צילום: עמית שעל

המוסדיים דרשו וקרדן התקפלה ושינתה את תוכנית האופציות

קרדן העלתה את מחיר המימוש של האופציות שיוענקו לחתנים של בעלי השליטה, מ־6 שקלים ל־7 שקלים, אבל האופציות עדיין עמוק בתוך הכסף

13.10.2010, 11:39 | שניר הנדלר

פחות משבוע לפני אישורה הצפוי של תוכנית הקצאת האופציות למנהלים ולעובדים בקרדן ישראל, דיווחה אתמול החברה בשליטת יוסף גרינפלד ואבנר שנור על שינוי במתווה התוכנית. הסיבה לכך היא לחץ שהפעילו הגופים המוסדיים לשינוי מחירי המימוש של האופציות שיוענקו לחתנים של בעלי השליטה בקרדן.

באוגוסט האחרון הודיעה קרדן ישראל על כינוסה של אסיפה כללית שנתית, במסגרתה ביקשה לאשר לעובדי ומנהלי קרדן הקצאת אופציות בשווי של 5 מיליון שקל. אם ימומשו, יהוו האופציות כ־1.8% מהון המניות של קרדן. שני שלישים מהאופציות יהיו בנות מימוש לאחר שנתיים מיום הקצאתן, והשאר – 500 אלף אופציות – יהיו ניתנות למימוש בתום שלוש שנים. מחיר המימוש שנקבע אז עמד על 6 שקלים, כלומר האופציות שביקשה קרדן לחלק נמצאו אז בתוך הכסף, שכן מניית קרדן סגרה את המסחר ביום פרסום תוכנית האופציות במחיר של 6.8 שקלים.

בין המרוויחים הגדולים של תוכנית הענקת האופציות היו אילן וולקן, המכהן כסמנכ"ל קרדן ישראל ויועץ כלכלי בחברה (שהוא גם חתנו של אבנר שנור), שיקבל 180 אלף אופציות בשווי כולל של כ־596 אלף שקל, ועידו ליבוביץ', מנהל פיתוח עסקי בקרדן (וחתנו של יוסף גרינפלד), שיזכה באופציות בשווי של 116 אלף שקל.

מאחר שוולקן וליבוביץ' הם קרובי משפחה של בעלי השליטה בחברה, החליטה קרדן ישראל, בהתאם לתקנות הרשות לניירות ערך, על כינוס אסיפה כללית שנתית, שבמסגרתה יתבקשו בעלי המניות בחברה שאינם נגועים בניגוד עניינים לאשר את הענקת האופציות לשני הבכירים. אתמול דיווחה קרדן כי בעקבות דרישת משקיעים מוסדיים, הועלה מחיר המימוש של האופציות שיוענקו לקרובים של בעלי השליטה בחברה מ־6 שקלים ל־7 שקלים.

וולקן וליבוביץ' יכולים להתנחם בעובדה שמאז ה־24 באוגוסט, אז הודיעה קרדן לראשונה על תוכנית האופציות, טיפסה מניית קרדן ב־11%, ואתמול היא ננעלה במחיר של 7.8 שקלים. בעקבות העלאת מחיר המימוש הופחת השווי הכלכלי של האופציות שיוענקו לוולקן ל־590 אלף שקל, והשווי הכלכלי של האופציות של ליבוביץ' ירד ל־114.7 אלף שקל.

העלאת מחיר המימוש לאופציות יהיה לחתנים של בעלי השליטה בלבד, ואילו למנהלים והעובדים האחרים יוקצו אופציות במחיר מימוש של 6 שקלים.

המנהלים הנוספים בקרדן ישראל שיזכו לתגמול באמצעות אופציות בתוך הכסף הם אשר אלמוזנינו, שיהנה מ־180 אלף אופציות בשווי כולל של 596 אלף שקל. סכום זהה של אופציות תקבל איילת ולר, סמנ"כלית בקרדן ישראל והיועצת המשפטית של החברה.

דירקטוריון קרדן הסביר כי "תכלית אימוץ תוכנית האופציות בחברה הנה ליצור זיקה וזהות אינטרסים בין עובדי החברה ונושאי המשרה בה לבין החברה, וזאת באמצעות שיתופם בתוצאות פעילותה. הענקת האופציות מהווה תמרוץ לעובדי החברה להתמיד בעבודתם בחברה לאורך זמן. הענקת האופציות, כמו גם תנאי תוכנית האופציות, עולה בקנה אחד עם הענקות דומות בחברות בסדר הגודל של החברה הנסחרות בבורסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות