אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם ההסכם בין בן זקן ונניקשווילי לחיים לייבוביץ' להקמת מיזם חיפושי הנפט צילום: גדי קבלו

נחתם ההסכם בין בן זקן ונניקשווילי לחיים לייבוביץ' להקמת מיזם חיפושי הנפט

השותפות החדשה, בה תשקיע מנופים 1.25 מיליון דולר ותעניק לה הלוואה בהיקף דומה, תבצע חיפושי נפט באתר "מד אשדוד"

13.10.2010, 12:18 | חנן פייגנבאום
נחתם ההסכם בין ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי לבין חברת ACC של איש העסקים חיים לייבוביץ' להקמתה של חברה משותפת למיצוי הזכויות הנובעות מזיכיון לביצוע חיפושי נפט בפרויקט "שמן" (לשעבר "מד אשדוד"). על פי ההודעה שהעבירה מנופיםשבשליטת בן זקן ונניקשווילי לבורסה ההסכם כולל שינויים מסוימים מהמתווה המקורי שתוכנן למימוש הזיכיון.

על פי ההודעה, ועדת הביקורת והדירקטוריון של מנופים יבחנו את המתווה הנוכחי המוצע ואת הזכויות המוצעות לה על פיו ובמידה ויחליטו לאשר מחדש את מימוש האופציה שניתנה לחברה להצטרפות לעסקה יפורסם דו"ח עסקה מפורט כנדרש. בכל מקרה מימוש העסק מותנה באישורה באסיפה כללית של המשקיעים במנופים ובאישור מועצת הנפט.

על פי מתווה העסקה שאישר דירקטוריון מנופים ביולי האחרון, הייתה אמורה מנופים להשקיע עד 1.25 מיליון דולר במיזם ולהעניק ל-ACC הלוואה נושאת ריבית לשלוש שנים בסכום זהה בתמורה ל-25% מהתאגיד המשותף. כמו כן הייתה אמורה מנופים להתחייב לתשלום תמורה נוספת בסכום של כמיליון דולר המותנית בשווי השדה, כפי שיתברר בעתיד.

בינואר השנה התקשרו חלק מבעלי השליטה במנופים, ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי עם קבוצת ACC שבשליטת איש העסקים החרדי חיים לייבוביץ' ובחודש פברואר קיבלו הודעה על הזכייה בזיכיון שנקראה בעבר "מד אשדוד". על פי ההסכם המקורי לאחר השלמת העסקה עם מנופים יוותרו בידי בן זקן ונניקשווילי 12.5% כל מהפרויקט וחברת ACC תחזיק ב-50% הנותרים.

קבוצת ACC שבשליטת חיים ליבוביץ' פועלת כיום בשותפות עם חברת קידוחים אוסטרלית בחיפושי נפט וגז בחוף השנהב, וכן פועלת בכריית זהב בבורקינה פאסו במערב אפריקה. בנוסף, ליבוביץ', הינו מבעלי השליטה בחברת הביוטכנולוגיה בריינסטורם הנסחרת בוול-סטריט (BCLI.OB).  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות