אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק לגילת: תרכוש את וויבסטרים האמריקאית תמורת 130 מיליון דולר

עסקת ענק לגילת: תרכוש את וויבסטרים האמריקאית תמורת 130 מיליון דולר

גילת תממן את העסקה ממקורותיה העצמאיים והיא מקווה לסגור את העסקה בתוך 3 חודשים. גילת מקווה שבאמצעות רכישה זו היא תוכל להשיג דריסת רגל משמעותית בשוק הביטחוני בארה"ב

13.10.2010, 13:47 | שניר הנדלר
ביקורת רבה הופנתה בשנים האחרונות כלפי עמירם לוינברג, יו"ר ומנכ"ל גילת רשתות לווין. הסיבה: כ-150 מיליון דולר שהיו מונחים בקופת המזומנים שלה. המשקיעים של גילת חיכו שתצא למהלך של רכישה מהותית שתייצר לה מנוע צמיחה חדש לאחר שפעילות הליבה שלה התקשתה להתרומם.

היום (ד') הודיעה גילת על רכישת חברת ווייבסטרים (Wavestream) האמריקאית תמורת כ-130 מיליון דולר במזומן. גילת תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים והיא מקווה שהעסקה תושלם תוך 3 חודשים. וויבסטרים מפתחת ומייצרת מוצרי SSPA (מגברי מוצר מוצק המשפרים את הספק השידור. ש"ה) וממירי תדר (BUC), המשמשים כמכלול במערכות לתקשורת לווינית ביטחוניות ואזרחיות. גילת מציינת שהטכנולוגיה של וויבסטרים מאפשרת לה לייצר מגברים בעלי הספק ונצילות גבוהים בהשוואה למוצרים דומים מיצרנים אחרים ובמארז יותר קומקפטי.

את 2009 סיימה גילת עם הכנסות של 228 מיליון דולר. לאחר שגילת תשלים את האינטגרציה עם וויבסטרים, היא מצפה שזו תוסיף להכנסותיה יותר מ-70 מיליון דולר בשנה, עם שיעורי רווחיות של EBITDA בטווח שבין 15%-20%.

בהודעה שפרסמה גילת היא מציינת שוויבסטרים הינה חברה צומחת ורווחית, המפתחת ומייצרת ציוד לתקשורת לווינית, הנמכרים בעיקר לחברות אינטגרציה המשלבות את מוצרי וויבסטרים בציוד התקשורת הלוויני שהן מספקות ללקוחות בשוק הביטחוני בארצות הברית.

גילת מקווה שבאמצעות רכישה זו היא תוכל להשיג דריסת רגל משמעותית בשוק הביטחוני בארה"ב. והציוד של וויבסטרים, המיועד למערכות תקשורת לוויינית נייחות והן למערכות ניידות, הם חלק מתכניות ההצטיידות בתחום התקשורת של משרד הביטחון האמריקאי, לדברי גילת.

וויבסטרים צפויה להיכנס לגילת כחטיבה עסקית עצמאית ולא צפוי בשלב זה כל שינוי במבנה ההנהלה או פיטורים בקרב 160 עובדיה, רובם במטה החברה בסן דימס, קליפורניה. בגילת מציינים כי הטכנולוגיה של וויבסטרים תביא לסינרגיה עם פעילות החברה-הבת SIGS הפועלת במגזר הממשלתי והביטחוני בארצות הברית. גילת מקווה גם לייצר סינרגיה עם חברת רייסאט אנטנה סיסטמס אותה השלימה גילת בסוף הרבעון השני של 2010 והיא צפויה להוסיף מיליוני דולרים בודדים להכנסות גילת עד סוף השנה.

עמירם לוינברג, יו"ר ומנכ"ל גילת אמר היום במקביל להודעה על העסקה: "חברת וויבסטרים נחשבת למובילה עולמית באספקת מוצרי SSPA, ובעלת שיעורי צמיחה ורווחיות מרשימים בשנתיים האחרונות. הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה של גילת להרחבת פעילותה מול משרד ההגנה האמריקאי ומול גופים ביטחוניים נוספים בעולם, והיא משתלבת עם הרכישה הקודמת של חברת רייסאט, הפועלת בתחום האנטנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות