אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אור ירוק למגורי יוקרה בחוף הרצליה: דנה עזריאלי ניצחה את ארגוני הירוקים

אור ירוק למגורי יוקרה בחוף הרצליה: דנה עזריאלי ניצחה את ארגוני הירוקים

יו"ר מפלגת הירוקים בעיר דרור עזרא: "עצוב לראות את חוק החופים מתפוגג בשקט והופך לפודל מחמד בידי ברוני הנדל"ן"

14.10.2010, 21:31 | דותן לוי

ערר של יו"ר מפלגת הירוקים בהרצליה דרור עזרא נגד הפיכת מלון אשל בעיר למיזם נדל"ן יוקרתי, נדחה על הסף על ידי ועדת הערר של המועצה הארצית. בכך למעשה ניתן לדנה עזריאלי, הבת של איש העסקים דוד עזריאלי, אור ירוק לבניית פרויקט מגורים יוקרתי.

עזרא, חבר מועצת העיר הרצליה, הגיש לפני כמה חודשים ערר על החלטה של הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הולחו"ף) לאשר את הפיכתו של מלון אשל למיזם נדל"ן יוקרתי.

בדיון שהתקיים השבוע הגישה הולחו"ף לוועדת הערר בקשה לפסול את הערר על הסף, בטענה שהערר הנו ציבורי בשל מעמדו של עזרא - ולכן לפרשנותם הגשתו אסורה. ועדת הערר קיבלה ברוב קולות את עמדת הולחו"ף, ואף דחתה טענה נוספת של עזרא כי הנו תושב השכונה שבה נמצא המלון ולכן יש בהקמת המתחם פגיעה אישית.

מלון האשל ממוקם בצדו המזרחי של רחוב רמת ים, כ־120 מטר מקו החוף. המלון הוקם בשנות השישים והוא כולל 50 חדרים. בתחילה שימש כמלון משפחתי, אך עם השנים נהפך למלון המשכיר חדרים לזוגות לפי שעה. ב־2006 רכשה עזריאלי את המלון מידי הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי בתמורה ל־44 מיליון שקל, מתוך כוונה להסב את שטח המלון למגורים. על פי הערכות, ההכנסות ממכירת הדירות בפרויקט יגיעו לכ־45 מיליון דולר.

התב"ע (תוכנית בניין עיר) של המלון, שנקבעה בסמוך למועד הקמתו, מוגדרת כאזור מגורים א' המאפשר שימוש דואלי של הקרקע - למגורים או למלונאות, בצמוד להחלטת ועדות התכנון.

אחת מטענותיו העיקריות של עזרא היתה כי למרות הגדרות האזור כדואלי, בעת אישור תוכניות המלון לפני כ־50 שנה נקבע למעשה ייעוד הקרקע למלונאות. עוד לטענתו, היות שהנכס נרכש כמלון, על עזריאלי לשמור על ייעודו. לדבריו, על פי התב"ע אפשר להקים במקום חמש וילות, אך עזריאלי קיבלה אישור להכפיל את השטח הבנוי מ־2,703 מ"ר ל־5,275 מ"ר בשני בניינים הכוללים 35 יחידות דיור.

לדברי עזרא: "זו עוד החלטה אומללה שמחזקת את התקדים האומלל בהחלטת הולחו"ף להפוך מלון סמוך לחוף לפרויקט מגורים יוקרתי. תוצאת המדיניות המעוותת לאסור הגשת עררים מן הציבור כאשר הגשת עררים ליזמים מותרת, כבר באה לידי ביטוי באישור שורה של מיזמים מזיקים בחופי ישראל. עצוב מאוד לראות את חוק החופים מתפוגג לו בשקט והופך ל'פודל' מחמד בידי ברוני הנדל"ן". עם זאת, עזרא לא מתכוון להסתפק בהחלטת הוועדה, וטוען כי "בימים הקרובים נשקול את צעדינו המשפטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
חוף התכלת
מדוע הגברת גרמן אשרה לכרישי נדלן לבנות את מלון האשל, אם כי זה לא ממש על החוף. מה עם קידום תוכנית חוף התכלת שיש שם 2200 דונם עם אפשרות של תכנון כמו שצריך ובנית כ- 20000 (עשרים אלף) דירות שחלקן יהיו גם לזוגות צעירים. ולא רק לעשירים ובעלי ממון כמו בבנין מלון האשל לכשיוקם. מה עם ועדת הגוי ציבורית שהיתה אמורה להיפגש באפריל 2010. על מנת לדוח מה התקדם בנושא חוף התכלת ואנחנו כבר באוקטובר 2010 ולא קרה דבר. התעוררו.
חנה , הרצליה  |  20.10.10
33.
האם ישראל לא זקוקה לעוד בתי מלון?
לתומי סברתי שמדינת ישראל רוצה לעודד הקמה של עוד בתי מלון, על מנת לנצל את משאב החופים שלה. ראו איך יוון מצליחה ככה להכניס לקופתה סכומי עתק מדי שנה בשנה. מכאן שהייתי מציע להרצליה לחשוב טוב טוב לפני שהיא מאשרת סגירת מלון ולכל הפחות הייתי מציע לעודד הקמת מלון במקומו. ענף המלונאות הוא ענף חשוב שכן הוא מספק פרנסה למגזרים רחבים מאד באוכלוסיה - אלה שאינם מתאימים לעבוד בהייטק (שזה רוב האנשים!) ומאפשר תעסוקה גם לעובדים מבוגרים בני 50 ו 60. אי אפשר להפריז בחשיבות הדבר לכלכלה בישראל. מצד שני, כפי שלמדתי מתגובות לפני, וחבל שהכתבה לא נתנה לכך ביטוי, מלון זה אינו ממוקם ממש על החוף, ולכן הסבה שלו למגורים כנראה אינה משמעותית. זה הבדל משמעותי מפרוייקט סי אנד סאן או מרינת הרצליה המפוקפקים, אותם הייתי שמח לראות חוזרים ליעוד המקורי כבית מלון מן השורה. את הקו הראשון חשוב לייעד למלונאות שכן כל תייר מכניס לעיריה ולמדינה ממון רב ומספק פרנסה להמון ישראלים.
תל אביבי  |  19.10.10
31.
המדיניות המעוותת לאסור הגשת עררים מן הציבור כאשר הגשת עררים ליזמים מותרת,
המדיניות המעוותת לאסור הגשת עררים מן הציבור כאשר הגשת עררים ליזמים מותרת, כאן מראים לנו שהאזרח הקטן לא נספר פשוט לא רואים אותנו ממטר. הנה משרד האוצר מאשר שימוש כבד בפחם בתחנה באשקלון. אז נמות מזיהום אויר , אבל פקידוני האוצר יישלטו ביותר כסף , כאילו זה שלהם פרטי(אולי זה באמת שלהם ואנו לא יודעים) יודעים שאנו לא מסוגלים להתארגן כמו בצרפת ולהפוך את המדינה, מפני שאנחנו יהודים עסוקים בלהרויח כסף , כל אחד והסכומים שלו . אבל אין לנו את המנטליות שלהם שעוד מימי הביניים יצאו להפגין . באותו זמן אנחנו חושבים שנצליח לגנוב מהמדינה חזרה
פה הבעיה , זה פני המדינה  |  18.10.10
לכל התגובות