אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות למכתשים: סינג'נטה צופה שמחירי קוטלי העשבים יתייצבו צילום: בלומברג

חדשות טובות למכתשים: סינג'נטה צופה שמחירי קוטלי העשבים יתייצבו

סינג'נטה דיווחה היום על מכירות של 2.2 מיליארד דולר, גבוה מתחזיות האנליסטים. החברה הביעה נכונות להגביר את המחקר בתחום הזרעים המהונדסים

14.10.2010, 11:04 | שהם לוי

סינג'נטה, היצרנית הגדולה בעולם של דשנים כימיים ומוצרים להגנת הצומח העריכה היום (ה') כי היא תסיים את השנה הנוכחית עם עלייה בנתח השוק. אם תתממש תחזית החברה יהיה מדובר בשנה שישית ברציפות של שיפור בנתח השוק.

הבשורה שמביאה סינג'נטה למתחרותיה היא ההערכה שמחירי קוטלי העשבים יתייצבו במהלך השנה הקרובה וכי לא נצפת באופק ירידת מחירים דרסטית. הודעה זו מהווה חדשה חיובית למתכשים אגןשדיווחה באחרונה על אזהרת רווח למחצית השנייה של 2010.

"אנחנו לא ניתן למתחרים שלנו להמשיך ולהוריד מחירים כדי להגדיל את נתח השוק שלהם", אמר מייקל מארק, מנכ"ל סינג'נטה.

עליית מחירי היבולים (כמו התירס, האורז והחיטה) מסייעת לסינג'נטה בשווקים בהם היא פועלת, כך אמר נשיא ומנכ"ל החברה ג'ון רמזי בראיון שהעניק. מחירי קוטלי העשבים ומוצרים נוספים צפויים להתייצב אחרי ירידה של 7% ברבעון השלישי, כך הודיעה החברה השווצרית.

בין מתחרותיה של סינג'נטה אפשר למנות את דאו כימיקלס, באייר, מונסנטו וגם מכתשים אגן שנמצאת במשא ומתן למכירת השליטה בה לכמצ'יינה  לפי שווי של 2.7 מיליארד דולר.

סינג'נטה דיווחה היום על מכירות שהיו טובות מתחזיות האנליסטים, הכנסותיה הסתכמו ב-2.2 מיליארד דולר בהשוואה ל-2.08 מיליארד דולר שצפו האנליסטים על פי ממוצע התחזיות של בלומברג.

מנכ"ל סינג'נטה שנכנס לרבעון הרביעי שלו בתפקיד אמר שהעדפותיה של החברה בראשה הוא עומד הן להרחיב את המחקר בכל הנוגע לזרעים. סינג'נטה מפגרת אחרי מונסנטו בכל הקשור לפיתוח זרעים מהונדסים גנטית שעמידים לחרקים ובצורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות