אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף בהאטה: הטאבלטים נוגסים במכירות שאר המחשבים

ענף בהאטה: הטאבלטים נוגסים במכירות שאר המחשבים

לאחר מספר רבעונים של התאוששות, שוק המחשבים שאינם טאבלטים חווה צמיחה מאכזבת ברבעון השלישי. הסיבות: חלק מהלקוחות מעדיפים את האייפד, אחרים מחכים להתפתחות מחשבי הלוח

14.10.2010, 17:06 | אבנר קשתן
שוק המחשבים העולמי האט את צמיחתו ברבעון השלישי של השנה - כך עולה מנתונים של חברות המחקר IDC וגרטנר, שפורסמו בסוכנות הידיעות רויטרס. שתי החברות העריכו כי שוק המחשבים יצמח ברבעון בכ-13%, אך התוצאות בשטח הראו על צמיחה של 11% על פי IDC, ושל 7.6% בלבד על פי גרטנר. הירידה הגדולה ביותר חלה בשוק הצפון אמריקאי, שצמח ב-3.8% בלבד.

על פי דיוויד דאוד, אנליסט ב-IDC, יולי ואוגוסט היו חודשים קשים לתעשייה. בעוד לקוחות ארגוניים המשיכו ברכישות ושדרוגים מתוכננים, לקוחות פרטיים היססו להתחייב למחשבים חדשים. לדברי דאוד, אחת הסיבות לכך היא התחזקות מעמד האייפד של אפל: מכירות הטאבלט החליפו חלק מאלה של מחשבי הנטבוק בשוק, אך הוא אינו נבדק במדדי המכירות של IDC וגרטנר. גם הלקוחות שלא רכשו אייפד, אמר דאוד, מחכים לראות לאן יתקדם שוק הטאבלטים, ונמנעים לעת עתה מרכישות.

הירידות היו בולטות במיוחד ביצרניות מובילות בשוק, HP, אייסר ודל, שמכירותיהן ירדו בשיעורים של 12%-17%. לעומתן, דווקא היצרניות הקטנות יותר, דוגמת לנובו, אסוס וטושיבה, רשמו עליות במכירות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות