אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט קיבוצי: אסילור תרכוש 50% משמיר אופטיקה ב-130 מיליון דולר צילום: אפי שריר

אקזיט קיבוצי: אסילור תרכוש 50% משמיר אופטיקה ב-130 מיליון דולר

עמוס נצר, מנכ"ל שמיר אופטיקה: "המהלך יאפשר לחברה להגביר את הפיתוח של מוצרים חדשים ולחזק את מעמדה בשוק בכך שתסתייע ביכולות הפיתוח והמחקר של אסילור"

15.10.2010, 09:05 | עומרי כהן

כפי שפורסם לפני חודשים אחדים ב"כלכליסט" - אסילור אינטרנשיונל תרכוש 50% משמיר אופטיקה , תמורת כ-130 מיליון דולר. 

במסגרת העסקה, תרכוש אסילור את אחזקות הציבור בשמיר (37%) ועוד 13% מידי קיבוץ שמיר המחזיק כיום ב-63% מהמניות. בעקבות העסקה יחזיק כל אחד מהצדדים (אסילור והקיבוץ) מחצית ממניות שמיר אופטיקה.

שמיר אופטיקה השיגה במחצית הראשונה של 2010 הכנסות של 81 מיליון דולר ורווח נקי של 8 מיליון דולר. היא מעסיקה 1,400 עובדים ועיקר מכירותיה מתבצעות בארה"ב ובאירופה. לאחרונה היא הכריזה כי ב-8 בנובמבר ישולם לבעלי המניות דיבידנד של 13.5 מיליון דולר (0.8 דולר למניה).

העסקה תתבצע לפי מחיר של 14.5 דולר למניה, כאשר בתוספת הדיבידנד הקרוב מדובר על תמורה בהיקף של 15.3 דולר למניה, שיקבלו בעלי המניות מקרב הציבור וקיבוץ שמיר. תמורה זו משקפת פרמיה של 57% על מחירה הממוצע של המניה בנאסד"ק בשלושת החודשים האחרונים. אתמול זינקה מניית שמיר בכ-5% וחתמה את המסחר במחיר של 12.4 דולר.

העסקה שתבוצע על דרך של מיזוג בין שמיר לבין חברה בת שתוקם במיוחד לשם כך, כבר אושרה בידי הדירקטוריונים של שמיר ושל אסילור. כעת יבקשו שתי החברה גם את אישור בעלי המניות של שמיר, את אישור בית המשפט המחוזי בנצרת ואת אישור הרגולטורים השונים. על-פי הערכות הצדדים, תושלם העסקה עד אמצע 2011, אולם במידה ושמיר לא תשיג את האישורים הדרושים להשלמת העסקה, היא עלולה לשלם לאסילור קנס של עד 11 מיליון דולר.

"משאבים נוספים"

 

שמיר אופטיקה, שמרכז פעילותה הנו בקיבוץ שמיר, היא ספקית של מוצרים מתקדמים וטכנולוגיה לתעשיית עדשות הראיה עמוס נצר, מנכ"ל שמיר אופטיקה: "מהלך זה יאפשר לשמיר אופטיקה להגביר את הפיתוח של מוצרים חדשים ולחזק את מעמדה בשוק בכך שתסתייע ביכולות הפיתוח והמחקר של אסילור, בעיקר בתחום הציפויים ורשת ההפצה העולמית שלה. העסקה תאפשר שיתוף פעולה בין הצדדים ותעניק לשמיר אופטיקה משאבים נוספים על מנת להשקיע בפיתוח."

אסילור היא החברה המובילה בעולם במוצרים אופטיים לראיה, היא מפתחת, מייצרת, מבצעת מחקרים ומשווקת בכל העולם מגוון רחב של עדשות לשיפור ולשימור הראיה. מותגיה המובלים הנם: Varilux®, Crizal®, Essilor®, Definity® and Xperio™. עם 34,700 עובדים ב-100 מדינות, החברה דווחה על מחזור העולה על 3.2 מיליארד אירו בשנת 2009. 

הוברט סאנירס, מנכ"ל אסילור אמר "יוזמה משותפת זו מייצגת תוספת אסטרטגית לעסקיה של אסילור ותחזק את פלח השוק האמצעי עם מוצרים נוספים בעלי איכות מעולה. מגוון מוצריה של שמיר אופטיקה תואם לזה של אסילור. הודות לרשת השיווק הקיימת, המומחיות והאפשרות לחסכון בהוצאות, השותפות תאפשר לנו להגדיל את נתח השוק העולמי עם מוצרים ושירותים חדשניים ולהרחיב את ההיצע לאופטומטריסטים מסביב לעולם. שמיר אופטיקה תמשיך לייצר ולקדם את מוצריה ושירותיה כישות עסקית נפרדת."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות