אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה נלחם באולמות הרועשים צילום: אביגיל עוזי

המשרד להגנת הסביבה נלחם באולמות הרועשים

ל"כלכליסט" נודע כי בתוך חודש הגיש המשרד שמונה כתבי אישום נגד בעלי אולמות שמחה בגין מטרדי רעש. מלבד כתב אישום פלילי, הקנסות יכולים להסתכם במאות אלפי שקלים

18.10.2010, 07:03 | רויטל חובל

המשרד להגנת הסביבה פתח במתקפה חדשה בשמירה על הסביבה. לאחר שהרשויות המקומיות לא אכפו את התקנות בחוק רישוי עסקים האוסרות על מטרדי רעש באולמות שמחה, החליטו במשרד לאכוף זאת בעצמם. בחודש האחרון הגיש המשרד 8 כתבי אישום בגין מטרדי רעש באולמות שמחה וגני אירועים, כולם במחוז תל אביב.

התיקון לחוק רישוי עסקים נכנס לתוקפו ב־2006, אלא שהנושא לא נאכף. התיקון לחוק קבע חובה על כל בעל אולם או גן אירועים להתקין מד רעש. התקליטן של האירוע אמור להתחבר לאותו מד, וכאשר מפלס הרעש באולם עולה על 85 דציבל מתקבלת התרעה. אם תוך 30 יום הווליום לא נחלש, מנותקת מערכת ההגברה מהחשמל באופן אוטומטי.

עו"ד דן צפריר ממשרד עו"ד ליפא מאיר, המייצג ארבעה מבעלי האולמות שנגדם הוגש כתב אישום, טוען כי "הפרשנות של המשרד להגנת הסביבה היא שמי שחרג ממפלס הרעש והחשמל לא נותק, לכאורה לא הפעיל באופן תקין את המערכת ועל כן המשרד מגיש כתבי אישום פליליים בגין הפרה של תנאי רישיון העסק. המשמעות היא מרחיקת לכת. מדובר בכתב אישום פלילי כנגד בעל האולם, וכן הקנסות שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים". החוק מאפשר להטיל קנס בגובה של 12,700 שקל בגין כל אירוע הפרה.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: ‏‏‏‏"חשיפה לרעש שמעל 85 דציבל, אפילו לזמן קצר יחסית וכאירוע בודד, עלולה לגרום נזק בעיקר לאוכלוסיות רגישות כמו ילדים וקשישים. לאור ריבוי התלונות מצד תושבים בשנה האחרונה, הוחלט להגביר את אמצעי האכיפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
כל הכבוד לגלעד ארדן!
בהתחלה הסיר את ההיתר הגורף לירות בחיות משוטטות (בניגוד למה שפורסם בתשקורת, אגב), אח"כ דאג להגביל את הרעש מנגינה בשכונות מגורים (כל מי שגר ליד שכן מנגן מבין את הבעיה), עכשיו מטפל במפגעי רעש מאולמות. הח"כ והשר הכי ירוק, הכי חברתי והכי טוב בכנסת הזאת.
שיימ  |  18.10.10
לכל התגובות