אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחום מוצרי היוקרה מתאושש: המכירות צפויות לעלות השנה ב-10% ל-168 מיליארד יורו צילום: בלומברג

תחום מוצרי היוקרה מתאושש: המכירות צפויות לעלות השנה ב-10% ל-168 מיליארד יורו

מוצרי עור, הקטגוריה היחידה שלא נפגעה במהלך המשבר הכלכלי העולמי, צפויים לרשום צמיחה של 16% ל-43 מיליארד יורו, בעוד שתחום הביגוד, הסקטור המוביל, עלה ב-8% ל-45 מיליארד יורו

18.10.2010, 23:39 | סוכנויות הידיעות

סקטור מוצרי היוקרה התאושש השנה מעבר לציפיות, זאת הודות לחזרתם של האמריקאים העשירים לשוק, לאחר שנה של חיסכון והמתעשרים החדשים מסין שנהנים ממסעות קניות ברחבי העולם, כך עולה מהסקירה השנתית של חברת Bain & Co.

המכירות העולמיות של בגדי מעצבים, מוצרי עור איכותיים, תכשיטים, שעונים ומוצרי יוקרה נוספים צפויות לעלות השנה ב-10% לרמה של 168 מיליארד יורו (236.7 מיליארד דולר), ובכך ישלימו את ההתאוששות מהנפילה ב-2009, אז המכירות ירדו ב-8% ל-153 מיליארד יורו.

"מאד מרשים לראות כיצד הלקוחות התאוששו בכל הקשור לגישה שלהם לרכישות הללו, בייחוד בארצות הברית ובאירופה", אומרת קלאודיה ד'ארפיזיו, מומחית מוצרי היוקרה של באין.

המכירות בשוק האמריקאי צמחו ב-12%, בהשוואה לצמיחה של 6% באירופה, וזינוק של 22% באסיה. אולם, ב-2011 המכירות צפויות לרדת בחזרה בין 3-5% על רקע היחלשות נוספת בדולר מול היורו.

מוצרי עור, הקטגוריה היחידה שלא נפגעה במהלך המשבר הכלכלי העולמי, צפויים לרשום צמיחה של 16% ל-43 מיליארד יורו, בעוד שתחום הביגוד, הסקטור המוביל, עלה ב-8% ל-45 מיליארד יורו. כמו כן, נרשמה צמיחה גבוהה יותר בבגדי הגברים לעומת הנשים. הגברים עומדים בראש מכירות היוקרה בשווקים המתעוררים, בעוד שבשווקים המפותחים יותר הרגלי הקניות של הגברים מתחילים לחקות את אלה של הנשים. "הגברים הם פחות שמרניים בכל הקשור לאופנה, הם מחפשים יותר באינטרנט כדי למצוא את המותגים האהובים עליהם", מסבירה ד'ארפיזיו.

סין הובילה את התאוששות מכירות היוקרה באסיה, עם עלייה של 30% ברכישות, שצפויים להפוך אותה בתוך חמש שנים לשוק השלישי בגודלו למוצרי יוקרה, לעומת זאת ביפן חלה ירידה של אחוז. אולם, המוציאים הגדולים באסיה הם למעשה התיירים הסיניים, שהרחיבו את ההוצאות שלהם מחוץ לאסיה. "ההפתעה הגדולה של השנים האחרונות הם הסיניים, הם בולטים כעת באירופה ובארצות הברית. הם מטיילים בכל רחבי העולם", מדגישה ד'ארפיזיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות