אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגן הטכנולוגי מלחה, ירושלים: רוצים לבנות עוד שני בניינים צילום: גיא אסיאג

הגן הטכנולוגי מלחה, ירושלים: רוצים לבנות עוד שני בניינים

במאי 2002 סיימה ישרס את בניית הגן הטכנולוגי, הכולל 60 אלף מ"ר להשכרה. כיום שוויו מוערך ביותר מ-430 מיליון שקל ויש בו יותר מ-80 שוכרים

20.10.2010, 09:56 | נעמה סיקולר וקרן צוריאל-הררי

חברה: ישרס

בעלי שליטה: חברת ערד שבשליטת אברהם איזנברג, אברהם גזונטהייט ויורשי רודולף שפיצר (74.4%), ושלמה איזנברג (12.4%).

תשואה: 8.4%

לא מעט מעסקאות הנדל"ן הטובות ביותר נעשו דווקא על קרקעות ציבוריות במקור, בשיתוף גופים ציבוריים או ביוזמתם. תחשבו על נמל תל אביב, למשל. דוגמה מעולם תוכן נדל"ני שונה לחלוטין היא הגן הטכנולוגי מלחה בירושלים, יוזמה של הרשות לפיתוח ירושלים (26%) בשיתוף ישרס (74%). בראשית שנות התשעים זכתה ישרס במכרז של הרשות לחכירת הקרקע עד 2041 תמורת כ־43 מיליון שקל, ובהמשך אף נהנתה ממענקים של מרכז ההשקעות בעשרות מיליוני שקלים.

מטורונטו ועד תלמי מנשה: 25 עסקאות הנדל"ן הטובות ביותר

במאי 2002 הסתיימה בניית הגן הטכנולוגי, הכולל 60 אלף מ"ר להשכרה לשלושה ייעודים: הייטק, תומך הייטק (נותני שירותים כגון סוכנויות ביטוח, סוכנויות נסיעות, משרדי עו"ד וכו'), וכ־13 אלף מ"ר המושכרים באופן חופשי. המגדל בגן משך את הסניפים הראשיים של הבנקים הגדולים ואת גופי התקשורת הזרים הגדולים, אך התפוסה בגן עדיין לא מלאה (כ־80%), בשל הצורך להתאים את השוכרים לשימושים המוגדרים של הגן.

 

בסך הכל יש בו יותר מ־80 שוכרים לתקופה ממוצעת של 4.9 שנים. בישרס מרוצים מתוצאות הפרויקט, שהוא אחד הרווחיים ביותר שלה. השווי ההוגן של הפארק בדו"חות 2009 הוערך ב־434 מיליון שקל. ה־NOI (תזרים תפעולי) שלו עמד על 36.4 מיליון שקל, והתשואה על 8.4%. בחברה פועלים כעת לשינוי התב"ע, כדי לממש את יתרת זכויות הבנייה בגן ולהקים עוד שני בניינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות