אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש חברים, יש הנפקה: תשובה והחתמים התגייסו להנפקת האג"ח של גדות צילום: גיא אסיאג

יש חברים, יש הנפקה: תשובה והחתמים התגייסו להנפקת האג"ח של גדות

מפיצים וגופים הקשורים אליהם רכשו 22% מהאג"ח של גדות ביוכימיה. גופים הקשורים ליצחק תשובה רכשו 13% נוספים

19.10.2010, 08:20 | סיון איזסקו

לא רק אלעד קנדהשל יצחק תשובה נעזרת בגופים קשורים, חברים ומקורבים כדי לסגור הנפקה. גדות ביוכימיהשבשליטת קבוצת דלקשל יצחק תשובה דיווחה כי השלימה הנפקת איגרות חוב בהיקף של 63 מיליון שקל. כמו כן, מהדיווח עולה כי הנפקה זו לא היתה יוצאת אל הפועל ללא הביקושים שהזרימו המפיצים וגופים הקשורים אליהם, וכן ביקושים שהזרים אקסלנס שבשליטת קבוצת דלק.

מדו"ח תוצאות ההנפקה עולה כי גופים בבית ההשקעות אקסלנס וברק קפיטל, המוחזקת 47.85% על ידי קבוצת דלק, רכשו 13% מהיקף ההנפקה. בנוסף מפיצים וגופים קשורים רכשו כ־22% נוספים מהיקף האג"ח שהונפקו, ובסך הכל גופים קשורים רכשו בהנפקה 35% מהיקף ההנפקה. האג"ח הונפקו בדרך של הרחבת סדרה י' שהונפקה במקור בנובמבר 2007. האג"ח מדורגת על ידי מעלות בדירוג -BBB, עם אופק דירוג שלילי המצביע על אפשרות להורדת דירוג בתקופה הקרובה.

מדובר בסדרת אג"ח הנפרעת בארבעה תשלומים שווים החל בנובמבר 2011 ונושאת ריבית של 5.1% צמוד מדד, כאשר ההנפקה הנוכחית בוצעה בניכיון בשיעור של 3%. גיוס ההון הנוכחי מהציבור מצטרף להלוואה ל־7 שנים בהיקף של 15 מיליון דולר שגדות גייסה בחודש יוני מחברת הביטוח הראל. הריבית השנתית על ההלוואה נקבעה על 8.9% וכן נקבעו יחסים פיננסיים שעל גדות לעמוד בהם.

ההנפקה האחרונה שביצע תשובה היתה של חברת אלעד גרופ הפרטית, שהושלמה אף היא בזכות ביקושים שהזרימו גופים קשורים, מקורבים, חברים, נושא משרה בחברה בשליטתו, ואף ביקושים שהזרים בנו אלעד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות