אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר גיאולוגי: נפט בשווי 2.9 מיליארד דולר טמון ברישיון "ניר עם סעד" צילום: מיכאל קרמר

סקר גיאולוגי: נפט בשווי 2.9 מיליארד דולר טמון ברישיון "ניר עם סעד"

מדובר בשדה סמוך לשדה חלץ, הנמצא בידי חברת אנרג'טק הנסחרת בארה"ב. לפי הדו"ח, בשטח הרישיון 26 מיליון חביות נפט ברות הפקה בעומק של עד 2 ק"מ

19.10.2010, 09:31 | גיל קליאן

האם נולד להיט בורסאי חדש בתחום חיפושי הנפט והגז? חברת אנרג'טק (Energtek) הנסחרת בפינק שיטס בארה"ב דיווחה אמש כי חברה בת שלה קיבלה תוצאות סקר גיאולוגי שנערך ברישיון "ניר עם סעד" בנגב המערבי. מדובר ברישיון סמוך לשדה חלץ - ממנו מופק כבר היום נפט בהיקפים נמוכים. לפי תוצאות הסקר, בשטח נמצאות עתודות נפט וגז הניתנות להפקה. לחברה רישיון בלעדי להפקת נפט וגז מרישיון זה. 

לפי נתוני הסקר - ברישיון נמצאות לא פחות מ-26 מיליון חביות נפט ברות הפקה בעומק של 2-1.8 ק"מ. שווי המאגר לפי מחירי נפט של 80 דולר לחבית נאמד בלא פחות מ-2 מיליארד דולר. בנוסף, מצביע הסקר על 12 מיליון חביות נפט בעומקים של 3.9-3.2 ק"מ - המוערכות בשווי של 900 מיליון דולר נוספים. כמו כן מעריך הסקר כי ברישיון נמצא גז טבעי בעומקים של 800-300 מטרים.

למרות שהסקר פורסם לאחר סיום המסחר בוול סטריט - מניות החברה זינקו אתמול ב-9.7% והשלימו מהלך עליות של יותר מ-17% בשבוע האחרון. אנרג'טק עוסקת בטכנולוגיות הקשורות לגז טבעי. כיו"ר החברה מכהן מודי זנדברג, שר התשתיות לשעבר.

עם זאת, החברה מסייגת ומציינת כי הממצאים צריכים לעבור וידוא באמצעות מחקרים נוספים, ובמקום צריכים להיערך עוד סקרים נוספים על מנת להגיע למידע מדויק יותר על כמויות הנפט הניתנות להפקה אם בכלל במקום זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות