אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחם ארזה נמכר למיליארדר הרשי פרידמן צילום: מיכאל יעקובסון

מתחם ארזה נמכר למיליארדר הרשי פרידמן

המתחם, הממוקם במוצא, נמכר תמורת 150 מיליון שקל; במקום ייבנו 218 יחידות דיור, בית ההבראה ההיסטורי במקום מיועד לשימור

19.10.2010, 10:57 | דותן לוי
אחרי הקמתו של מגדל בארי נהרדעא בתל אביב, איש העסקים הרשי פרידמן עולה למוצא הסמוכה לירושלים. פרדימן רכש היום (ג') את מתחם ארזה ההיסטורי בישוב בתמורה ל-150 מיליון שקל. על פי התכנון, יוקמו במגרש 218 יחידות דיור מיוחדות הכוללות בעיקר דירות גן.

מתחם ארזה משתרע על פני 55 דונם. בשנות השלושים שימש המתחם כבית ההבראה הראשון בישראל. המתחם ידוע בזכות העץ שתאודור הרצל נטע בגנו במאה ה-19. בית ההבראה שימש באותם זמנים את האליטה של ארץ ישראל ושועי העולם שהגיעו לכאן השתכנו בו. המבנה המרכזי במתחם, שעוצב על ידי האדריכל יוסף ברלין, מיועד לשימור.

לדברי פרידמן, רכישת המתחם מסמנת את המשך המגמה של הקבוצה: "ההשקעה במתחם כה מיוחד באה מתוך אמונה במדינה ובכלכלה הישראלית. אני מתכוון להמשיך ולהשקיע בישראל". את קבוצת הרשי פרידמן ייצגו בעסקה עוה"ד אמיתי ארליך ויוני הקר ממשרד גבר ארליך גולדמן אדלשטיין ושות'.

הרשי פרידמן הוא איש עסקים חרדי ממונטריאול אשר בבעלותו, בין היתר, נמנית גם חברת "פוליסטאר גרופ" - בין החברות הגדולות בקנדה בתחום ההדפסה ואריזות הפלסטיק. היקף עסקיו של פרידמן מוערך ביותר מ-2.5 מיליארד דולר. בין יתר עסקיו היה פרידמן שותף בפרויקט הילטון ורשה בפולין, ובתחום המגורים בארץ הקים את פרויקט "בארי נהרדעא" בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מי שמכר את המקום ליזמים הוא חיים רמון.
היזם מנסה כבר שנים לבנות שם כמה שיותר דירות. ראינו תוכניות של בתים רבי קומות. מוצא זה ישוב של בתים פרטיים. הבנייה המבוקשת תכפיל את מספר תושבי הישוב ותשנה את אופיו ללא הכר. התוכניות כוללות הרס מוחלט של היער הנטוע שם. "חניה תת קרעית" מבטיחים לנו היזמים. רק שלצורך בניית החנייה הזאת צריך לחפור ולהרוס את כל פני השטח. יפה שרוצים לשמר את הבניין הראשי. הוא בהחלט ראוי לכך. אבל "ארז" הרצל - אתר היסטורי ממדרגה ראשונה - כבר הרוס לחלוטין. כלוב הזכוכית הרוס ואין מה לראות. כל נשיאי ישראל נטעו עצים בסמוך לאותו ברוש היסטורי שנטע חוזה המדינה. העצים האלה במצב מביש ואין אליהם גישה. היזם כנראה התייאש מהתנגדויות התושבים ומכר את הזכויות למישהו אחר. עם כל הכבוד להצעות השימור, כמות הבנייה המבוקשת שם היא מעל ומעבר למה שמתאים לאיזור ולתשתיות שלו. עדיף להחזיר את בית ההבראה ארזה לשעבר לתפקידו המקורי - בית הבראה או מלון. את הדיור יכולים לבנות ליד קניון מבשרת - שם התושבים מתנגדים למלון...
אילן , מוצא עילית  |  20.10.10
7.
מקום מדהים , נכס לאומי
האתר הזה כבר מזמן נמצא בידיים פרטיות . הוא בסך הכל עבר מיד אחת ליד שניה . האתר הינו אתר לשימור וכל הנכסים ההיסטורים שלו ישמרו . מי שרכש את המקום גם מבין היטב את המיתוג הנהדר והוא לא יפגע בנכס האדיר שיש לו ביד . המבנה המרכזי הוא לשימור והוא גם יהיה ציבורי . הגדם עץ ששתל הרצל ( ערבים כרתו אותו ) שמור ומוגן ע"י זכוכית עבה . יש שם גם שדרת עצים שנקראת שדרת הנשיאים . כל נשיא החל מחיים וייצמן כאשר הוא נבחר שתל שם עץ וגם השדרה הנ"ל היא מבנה לשימור . המקום כולו נטוש ומוזנח כבר הרבה שנים וזו בושה . אולי עכשיו סוף סוף המקום יחזור לקבל את הכבוד שמגיע לו .
אני , ישראל  |  19.10.10
לכל התגובות