אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד פתאל מרחיב את המותג הרודס גם לתל אביב, לירושלים ולים המלח צילום: גלעד קוולרצ'יק

דוד פתאל מרחיב את המותג הרודס גם לתל אביב, לירושלים ולים המלח

בעלי רשת מלונות פתאל המחזיק ב-50% מהרודס אילת, מתכנן שיפוץ בלאונרדו פלאזה ת"א, שייסגר בקרוב לשלושה חודשים. כשייפתח שוב - המחירים יעלו ב-15%. בהמשך מתוכנן שיפוץ במלון בים המלח ובנייה של מלון בירושלים

20.10.2010, 13:01 | יסמין גיל

המותג הרודס, המוכר מבית המלון באילת ונבנה לפני כעשור על ידי האדריכל והמחזיק במחצית מהבעלות - יואב איגרא, צפוי להתרחב לעוד שלושה בתי מלון בארץ: בתל אביב, בירושלים ובים המלח. כך מסרו היום (ד')  איגרא, והמחזיק במחצית השנייה של הבעלות על המלון, ובעלי רשת מלונות פתאל, דוד פתאל. מדובר במותג היוקרה של רשת פתאל, וכפי הנראה הכוונה העתידית היא להתרחב עמו בעתיד גם לחו"ל.

"בסקרים שערכנו גילינו שהרודס נתפס כמותג המלונות הכי יוקרתי בישראל", אמר פתאל. לשאלה על מותגי מלונות יוקרתיים אחרים בישראל, ענה פתאל: "קינג דיוויד למשל לא נתפס כמלון נופש, אלא בעיקר כמלון לא נגיש. המותג דן פחות יוקרתי מהרודס, למרות שכמובן לדן כחברה יש לה ערכי מותג. אבל הרודס נתפס בעיני הציבור תמיד כהכי יוקרתי".

בשלב הראשון הכוונה היא לשדרג את מלון לאונרדו פלאזה ברחוב הירקון בתל אביב, שייסגר בדצמבר למשך כשלושה חודשים לשיפוצים בחדרים, בשטחים הציבוריים ובחזות החיצונית, בעלות כוללת של כ-60 מיליון שקל. הקונספט סביבו יעוצב המלון, בניצוחו של איגרא, הוא 'תל אביב של פעם' עם השפעות מהסגנון והאווירה של תל אביב בשנות ה-30, תחילת שנות ה-40 של המאה הקודמת.

"סיירנו בחדרים במלונות תל אביב", אמר פתאל, "וכל חדר דומה למשנהו. המטרה שלנו להיות שונים. המלון ייסגר לכשלושה חודשים, אנחנו חייבים לפתוח אותו בתחילת מרץ 2011 כדי שנהיה מוכנים לפסח, ולכן אין לנו ברירה אלא לעמוד בלוח הזמנים. מבחינת העובדים בתקופת השיפוצים, חלקם ימשיכו בעבודתם וחלקם יצאו לחופשה ללא תשלום, הכל בתיאום". לגבי צפי ההפסד מסגירת המלון בתל אביב בתקופה זאת, הסכים פתאל לומר רק ש"מדובר בהפסד גדול מאוד, כמה מיליונים, אבל מכוון שזה חורף זה הרע במיעוטו".

המלון יהיה בן 330 חדרים, כולל סוויטה בת 180 מ"ר הכוללת סאונה יבשה, חדר כושר פרטי ובר פתוח, "סוויטה שלא ראו בתל אביב", אמר פתאל. מחירי הלינה צפויים לעלות בכ-15%.

לגבי המלון בירושלים, מדובר יהיה בבניית מלון חדש לגמרי בצמוד למלון לאונרדו פלאזה ברחוב קינג ג'ורג'. לדברי פתאל, "אני מקווה שעד סוף 2011 נקבל היתר בנייה". ההשקעה היא כ-90-100 מיליון דולר, 300-320 אלף דולר לחדר. כ-70% מההשקעה מתוכננת כהלוואות והשאר השקעה של הרשת. "להערכתנו, וככה אנחנו מכוונים, זה יהיה מלון היוקרה של ירושלים", אמר פתאל. המלון יהיה בן 300 חדרים ויכלול גם בר, מסעדות, חנויות ואולם כנסים בן 2,000 מ"ר. שלוש הקומות העליונות יהיו בקונספט הספא ויטליס באילת.

לגבי ים המלח, שם מתכננים לשדרג את מלון לאונרדו פלאזה, שהיה בעבר שרתון פלאזה. "מדובר בהחלטה אסטרטגית של רפי ושלי", אמר פתאל בהתייחסו למנכ"ל רשת פתאל החדש, רפי שדה, "החלטנו לשדרג את המלון בים המלח ולהביא אותו לרמה הכי גבוהה באזור". המלון יהיה בן 227 חדרים ובשלב זה לא ברור מתי יתחילו העבודות עליו.

על האפשרות להתרחב עם המותג הרודס גם לחו"ל, שם מפעיל פתאל רשת של 34 מלונות תחת המותג לאונרדו, אמר פתאל: "זאת בהחלט אפשרות. אני חושב שהרודס אילת זה מלון עם שם בינלאומי, תיירים אוהבים ומתרשמים ממנו. המלונות שלנו כרגע באירופה הם בדירוג של 3-4 כוכבים, והמותג הרודס יאפשר לנו ללכת על מלונות ברמה אחרת גם ברמה הבינלאומית".

לרשת פתאל 29 בתי מלון בארץ: באילת, בחיפה, בים המלח, בבאר שבע ובתל אביב. מותגי הרשת הם: לאונרדו, מרידיאן, מג'יק, קלאב מד, הרודס וגולדן טוליפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יצטרכו לעבוד קשה-קשה על ליאונרדו פלאזה תל אביב (שרתון מוריה לשעבר)
המלון הזה הוא אנדרטה חיה לשנות השבעים הסוערות - החל משלד הבטון וכלה בתחזוקה, בריהוט ובשטחים הסובבים אותו - כגון הבריכה. הייתי שם באירוע לפני כמה חודשים והמלון הזה נראה פשוט נורא. רשת שרתון הסירה את השם שלה ממלון זה לפני כמה שנים לאחר שלא עמד בסטנרדטים של הרשת וביזה את המותג. אני מקווה בשביל פתאל, שנראה לי באמת כמו מישהו שמבין עניין, ש"יתלבש" טוב טוב על המלון הזה וישפץ אותו מהיסוד. הכי טוב היה להרוס את רצועת המלונות בטיילת תל אביב ולבנותם מחדש, יחד עם כיכר אתרים שהוא הרעה החולה של כל המתחם הזה.
שימי  |  21.10.10
3.
רשת מלונות פתאל
לצערי מאז הקמת רשת מלונות פתאל - רמת המלונות בארץ בכלל ובאילת בפרט ירדה לתהום!!!! הרשת הינה רשת להמונים במחירים שאינם מובנים בכלל. המלונות בתחזוקה ירודה, האוכל מזעזע, על כל דבר דורשים כספים קרי: תינוק, דלת מקשרת וכו' מאז שוד פתאל קנה עוד בתי מלון , כל היום יש עליו כתבות וסיקורים והוא בעצם מושך בחוטים של כל ענף התיירות בארץ ושלנו הלקוחות. כאשר הוא מעלה ומשנה מחירים והטלים כל המלונות משנים בעקבותיו. אני עם רשת פתאל סיימתי- עדיף לי להשאר בבית מאשר להיות בשוק!!! ולא משנה אם לשוק קוראים הרודס או לאונרדו!!!!
נהנתנית  |  20.10.10
לכל התגובות