אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הפנים: תפוגת הפטור מהיטל ההשבחה בתמ"א 38 בנובמבר לא תורגש צילום: בועז אופנהיים

משרד הפנים: תפוגת הפטור מהיטל ההשבחה בתמ"א 38 בנובמבר לא תורגש

תוקפו של הפטור אמור להסתיים בנובמבר, אך לא ברור מתי יינתן האישור על הארכתו; נציגי ועדות תכנון מקומיות: הובטח לנו שלא תהיה תקופת ביניים בה לא תינתן ההטבה

20.10.2010, 18:56 | שי פאוזנר

"איש לא ירגיש בסיום תקופת הפטור מהיטל השבחה בפרויקטים של תמ"א 38", כך מסרה דוברת משרד הפנים בעקבות ההערכות כי סיום תקופת הפטור עלולה לחסל את פעילות תחום התמ"א 38.

ממשרד הפנים, שתחום תכנון הבנייה הוא תחת אחריותו, נמסר ל"כלכלכיסט" כי ההחלטה על הארכת הפטור נמצאת על שולחן הכנסת ותאושר בקרוב, אך לא נמסר תאריך יעד.

הדברים התפרסמו עקב העובדה כי בנובמבר יעבור תעריך התפוגה של הוראת שעה לפיה ניתן פטור מהיטל השבחה למי שבונה פרויקטים של חיזוק מבנים ותוספות בניה לבתי מגורים ברחבי הארץ. ההוראה משנת 2007 קובעת כי מי שבונה חיזוק לבית מגורים שנבנה לפני שנת 1980 יוכל להרחיב אותו ולהוסיף לו קומות ודירות תמורת היטל השבחה של 5%. ברוב המקרים ניתן פטור מלא מהיטל זה בפרויקטים הללו. הפטור הוא אחד התמריצים הבולטים ליזמים וקבלנים לבנות פרויקטים ואם הוא יבוטל הוא יביא לחוסר כדאיות של הפרויקטים האלה.

מספר נציגים בוועדות תכנון מקומיות עימם שוחח "כלכליסט" דיווחו כי לא שמעו כלל על הבעיה ומסרו כי באופן נודע להם באופן לא-רשמי ממשרד הפנים כי הפטור יחודש מיידית וכי לא תהיה תקופה שבה הוא לא יינתן. "הדבר יוסדר ואיש לא יפגע מכך", נמסר הערב ממשרד הפנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות