אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת רציו־גלובוס: גם שוקרון נחקר באזהרה צילום: אוראל כהן

פרשת רציו־גלובוס: גם שוקרון נחקר באזהרה

חקירת המשטרה מתמקדת בשאלה מי הכניס לסכסוך העסקי בין הצדדים גורמים עברייניים, והאם אלו נקטו שיטות סחיטה באיומים או בכוח

21.10.2010, 08:24 | ענת רואה

חקירת המשטרה בפרשת רציו־גלובוס מסתעפת: בימים האחרונים נחקר על ידי המשטרה שלומי שוקרון, בעלי חברת גלובוס, המעורבת בסכסוך עם רציו חיפושי נפט. לסכסוך בין שתי החברות השתרבבו גורמים עברייניים בכירים מטעמם של שני הצדדים, ומהלך זה הוביל למעורבות של המשטרה שפתחה בחקירה, בחשד לסחיטה באיומים או בכוח.

ממידע שהגיע ל"כלכליסט" עולה כי שוקרון נחקר תחת אזהרה, אך הוא עצמו מכחיש זאת, ומקורביו טוענים כי אף שלא מן הנמנע שייחקר בעתיד באזהרה, הרי שבחקירות שכבר בוצעו בפועל היה מדובר במסירת עדות שלא תחת אזהרה.

חקירתו של שוקרון התבצעה לאחר שבשבוע שעבר נחקרו באזהרה בעלי חברת רציו, יגאל לנדאו וליגד רוטלוי. השניים העבירו למשטרה מסמכים שונים ושוחררו בערבות עצמית. מרציו נמסר: "החברה מקדמת את החקירה בברכה".

חקירת המשטרה בפרשה מתמקדת בשאלה מי הכניס לסכסוך העסקי גורמים עברייניים, ומה היה חלקם של אלו.

הפרשה התפוצצה בחודש שעבר בעקבות בקשה שהגיש שוקרון לבית המשפט להפסקת הליכי הבוררות בין החברות, בנימוק שזו נקבעה על ידי מאיר אברג'יל, שלטענת שוקרון הוכנס לתמונה על ידי רציו. שוקרון טען כי הבוררות לא מתנהלת בחופשיות וכי תוצאותיה נקבעו מראש, בגלל מעורבותו של אברג'יל. עוד הוא טוען כי לאחר שהופעלו כלפיו איומים, הוא פנה ל"יחזקאל", אף הוא דמות מעולם הפשע, שניהל בשמו מגעים מול אברג'יל, וחיפש יחד עמו בורר שיהיה מקובל על אברג'יל, למשימה נבחר עו"ד אסף ברם.

לנדאו, מצדו, טען כי לא היה הראשון שעירב גורמים פליליים, אלא נאלץ לפנות לעולם התחתון בשל איומים שהופנו כלפיו וכלפי משפחתו.

מאז שהוגשה הבקשה בחודש שעבר היו כמה ניסיונות בין הצדדים שמטרתם להגיע לפשרה. בשלב מסוים, הניסיונות הבשילו לגיבוש נוסח של מסמך עקרונות, אך בסופו של דבר המגעים נכשלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות