אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש אגף דוברות בעיריית חיפה הורשע בסיוע לרישום כוזב צילום: שאול גולן

ראש אגף דוברות בעיריית חיפה הורשע בסיוע לרישום כוזב

צחי טרנו הודה במסגרת עסקת טיעון כי איפשר העברות כספים בניגוד לחוק בעת קמפיין הבחירות של יונה יהב. הפרקליטות הסכימה לעונש של חודשיים עבודות שירות וקנס

21.10.2010, 13:03 | ענת רואה

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע היום (ה') את ראש אגף הדוברות בעיריית חיפה, צחי טרנו, בעבירות שעניינן תרומה אסורה וסיוע לרישום כוזב במסמכי תאגיד. טרנו הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, בתיק שנחשף במהלך חקירת פרשת החניונים ומנוהל על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

במסגרת ההסדר הוגש לבית המשפט כתב אישום מתוקן שבו הודה טרנו כי בעת קמפיין הבחירות של יונה יהב לראשות עיריית חיפה בשנת 2003, הוא עשה בניגוד לחוק פעולות שונות שאיפשרו העברת כספים מגופים שונים, וביניהם גם מאיש העסקים ראובן גרוס ז"ל, לצורך מימון סקרי בחירות שנעשו עבור יהב.

בהסדר הטיעון הוסכם בין הצדדים כי טרנו יישא בעונש של שני חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות, וכן קנס כספי של 20 אלף שקל ומאסר על תנאי. ההסדר כפוף לאישורה של השופטת גיליה רביד.

הטיעונים לעונש יישמעו לאחר שהממונה על עבודות השירות בשב"ס יגיש לבית המשפט חוות דעת בעניינו של טרנו, ולאחריהם יחליט בית המשפט אם לקבל את ההסדר. את המחלקה הכלכלית מייצג בתיק עו"ד ערן זלר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות