אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש לנילי פריאל: קנס לא מספיק, תיתכן הגשת כתב אישום צילום: יריב כץ

היועמ"ש לנילי פריאל: קנס לא מספיק, תיתכן הגשת כתב אישום

במכתב ששוגר לפריאל נאמר כי אם תאותר העובדת הזרה, היא תזומן בשנית לחקירה

21.10.2010, 13:21 | ענת רואה
משרד היועץ המשפטי לממשלה השיב למכתב ששלחה בתחילת השבוע נילי פריאל בו טענה כי היא מוכנה לשלם קנס בגין העסקת עובדת זרה בלא היתר. במכתב התשובה נטען כי מדובר בעבירה שעשויה להוביל לכתב אישום ולא ניתן להסתפק בקנס כספי.

פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, העבירה את מכתבה לאחר שהיועמ"ש החליט לסגור את התיק בנימוק שלא ניתן לאתר את העובדת הזרה, שכן פריאל טענה כי אין לה את הטלפון שלה או כל פרט מזהה אודותיה. זמן מה לאחר מכן אותרה העובדת ע"י כתבת קול ישראל כרמלה מנשה, וסיפרה כי לפריאל יש את מספר הטלפון שלה.

במכתב עליו חתום רן נזרי, עוזר בכיר ליועמ"ש, נכתב כי הגורמים הרלוונטיים ברשות ההגירה יבחנו האם קיים מידע חדש שעשוי לאפשר את איתורה של העובדת הזרה ובמסגרת זו תיבחן, בין השאר, גם האפשרות לזמן את פריאל לחקירה נוספת נוכח פרטים שהגיעו לידי רשות ההגירה לאחר ובעקבות פרסום ההחלטה.

עוד נאמר במכתב כי פריאל אכן הביעה רצון לשלם קנס, אך הוסבר לה כבר בשעתו כי העניין נמצא בחקירה. לפי המכתב, בהתאם להנחיות לפיהן פועלים גורמי התביעה ברשות ההגירה, נסיבות התיק מצדיקות הגשת כתב אישום ולא הטלת קנס מנהלי. זאת מאחר שמדובר היה לכאורה בעובדת זרה שהיתה בעלת אשרת עבודה בענף הסיעוד, ואשר הועסקה במשך זמן ממושך יחסית בניהול משק בית. "בנסיבות העניין לא ניתן להסתפק בקנס מנהלי", לשון המכתב.

לדברי היועמ"ש, אף אם ניתן היה להסתפק בקנס, הרי שמאחר והעובדת לא אותרה בעת החקירה - לא ניתן היה לדרוש מפריאל לשלם קנס כלשהו, מאחר שאין תשתית ראייתית להוכיח שאכן התבצעה עבירה ולהגשת כתב אישום. בנסיבות אלו, בהתאם להנחיות לפיהן פועלים אנשי רשות ההגירה, לא ניתן להטיל קנס מנהלי, ולפי המכתב אף לו היה מוטל בטעות קנס מנהלי בתיק מסוג זה, הרי שבהתאם להנחיות ולמדיניות בעניין, היה התובע מבטל את הקנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות