אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: צוות בין-משרדי יבדוק את נושא הבטחת ההכנסה לאברכים צילום: עמית שאבי

נתניהו: צוות בין-משרדי יבדוק את נושא הבטחת ההכנסה לאברכים

גפני הודיע כי סיעות יהדות התורה וש"ס יפרשו מהממשלה אם הקצבאות לאברכים לא יאושרו עד סוף השנה. ח"כ יואל חסון מקדימה מציע כי סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה יזכו לקצבת קיום כבר מהילד הראשון

24.10.2010, 12:35 | תומר אביטל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (א') כי בכוונתו למנות ועדה או צוות מקצועי בין-משרדי לבחינת הצעת החוק לעיגון הבטחת ההכנסה של האברכים בכוללים.

הוועדה תקרא "הוועדה לבחינת תשלומי הבטחת הכנסה לאברכים", ובראשה יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי. חבריה יורכבו מנציגי משרדי האוצר, חינוך, משפטים, תמ"ת, הביטוח הלאומי, המועצה הלאומית לכלכלה ונציג היועמ"ש. לפי הודעה שפרסמה לשכת רה"מ, "נתניהו הנחה כי במסגרת הוועדה ייבחנו גם דרכים לעודד את האברכים להשתלב בשוק העבודה". נתניהו הדגיש כי "הממשלה פועלת רבות בנושא הזה במשך חודשים ארוכים, על מנת לעודד גברים חרדים ונשים במגזר הערבי לצאת לעבוד, ולשמר את המצב הכלכלי של משפחותיהם". נתניהו הוסיף כי "בעוד כמה שבועות נקיים בממשלה דיון מקיף בהמלצות צוות זה".

הבנות בין ראשי האוצר והחרדים 10,000 אברכים יקבלו קצבאות - וכך גם כמה מאות סטודנטים ועדת השרים תדון היום בהצעת החוק שיזם יו"ר ועדת הכספים משה גפני למתן קצבאות לאברכים - אך לא תצביע עליה; הסיבה: התנגדות מצד רוב שרי הממשלה תומר אביטל, 41 תגובותלכתבה המלאה

מוקדם יותר הבוקר הודיע יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון (קדימה), כי יגיש היום (א') הצעת חוק למתן קצבאות לסטודנטים. על פי ההצעה, סטודנטים נזקקים במוסדות להשכלה גבוהה, בלי הכנסה, יקבלו קצבת קיום מהמדינה כבר מהילד הראשון.

בשעה אחת בצהריים תתכנס ועדת השרים לענייני חקיקה לדון בהצעת החוק של גפני, אך הצבעה בנושא צפויה להיערך רק בעוד כשבועיים. בפרק הזמן הזה יגבש שר האוצר יחד עם חברי הכנסת החרדים ככל הנראה הצעת חוק ממשלתית שתקבע את מתן הקצבאות לחרדים ובד בבד תעודד את שילובם במעגל העבודה.

בינתיים, נראה שיהיה קשה לגייס רוב ממשלה מאחר ומרבית השרים סומכים את ידיהם על פסיקת בג"ץ ומבקשים לבטל את הקצבאות כליל. עם זאת, יו"ר ועדת הכספים משה גפני הודיע הבוקר כי סיעות יהדות התורה וש"ס יפרשו מהממשלה אם הקצבאות לא יאושרו עד סוף השנה.

קריאה לממשלת אחדות

בתוך כך, מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אומר ש"לא די בדחיית ההחלטה על חוק התועבה". רגב קרא לנתניהו "להסיק המסקנות מהסחטנות ההולכת ומתגברת של המפלגות החרדיות, להיענות לרצון הציבור ולהקים עם קדימה ממשלה אזרחית שתהיה משוחררת מתכתיבי המפלגות החרדיות".

לדברי רגב, "רק ממשלה כזו תוכל לנקוט בצעדים הדרושים להצלת עתיד כלכלת המדינה ובטחונה". רגב קרא ליו"ר האופוזיציה ציפי לבני להיענות להזמנה כזאת אם תופנה אליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות