אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מקורות ייזום התפטר צילום: יובל חן

מנכ"ל מקורות ייזום התפטר

גיורא גוטמן הודיע על סיום תפקידו בחברה הבת של מקורות. ל"כלכליסט" נודע כי צפויים חילופים נוספים במקורות

24.10.2010, 21:45 | רויטל חובל
גיורא גוטמן ,מנכ"ל חברת הבת של חברת המים הלאומית מקורות ייזום, הודיע היום (א') ליו"ר מקורות הנכנס אלכס ויז'ניצר על סיום תפקידו והתפטרותו.

גוטמן (55) משמש כמנכ"ל מקורות ייזום מאז הוקמה ב-2007, במסגרת שינוי מבני שביצעה מקורות כפי שדרשה ממנה המדינה על מנת שתקבל את הזיכיון להקמת מתקן ההתפלה באשדוד, על אף התנגדות משרד האוצר לכך. במסגרת השינוי המבני פוטרו כמאה עובדי מקורות.

הפעילות המרכזית של מקורות ייזום היתה אמורה להיות הקמת מתקן ההתפלה באשדוד, אולם סוגיה זו מתעכבת כבר למעלה משנה. בנובמבר האחרון בחרה מקורות בקבלן שיקים את המתקן, הצפוי להתפיל 100 מיליון מ"ק מים בשנה, ועלות הקמתו נאמדת ב 1.6 מיליארד שקל.

פרישתו של גוטמן לא הפתיעה גורמים בענף המים. ההערכה היא שהיו"ר החדש של החברה האם מקורות יבצע בחברה חילופי תפקידים נוספים.

גוטמן אמר היום: "אחרי תקופה אינטנסיבית שבמהלכה הוקמה החברה, עלתה על פסים עסקיים, גיבשה תרבות פרויקטאליות והרחיבה את פעילותה בישראל ובעולם, אני חש שזה הזמן לחפש אתגרים חדשים". מנכ"ל מקורות, עידו רוזוליו, הודה לגוטמן על "תקופת כהונתו עתירת ההישגים". יו"ר "מקורות", אלכס ויז'ניצר, הודה אף הוא לגוטמן וציין לשבח את הישגיה הבינלאומיים של החברה.

בתוך כך, אישרה היום הממשלה הצעת מחליטים לאימוץ מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לניהול משק המים. במסגרת ההחלטה, יוחזרו סמכויות למשרד התשתיות לאחר שנלקחו עם הקמת רשות המים במקום נציבות המים ב- 2007. מספר חברי כנסת מתכוונים להגיש הצעת חוק כדי להעביר את הסמכות להעלאת תעריפי המים לידי הכנסת, סמכות הנתתונה כיום בידי רשות המים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות