אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מגדל רוצה לאשר לעצמו מחדש דמי ניהול בבית האבות צילום: אוראל כהן

מנכ"ל מגדל רוצה לאשר לעצמו מחדש דמי ניהול בבית האבות

אסיפת בעלי המניות של בית הזהב תתבקש לאשר דמי ניהול חודשיים של 28 אלף שקל למנכ"ל מגדל, יונל כהן, ו־86 אלף שקל למנכ"ל החברה גולן רובינשטיין

25.10.2010, 09:14 | סיון איזסקו

חברת בית הזהב, המפעילה את בית האבות בית גיל הזהב בתל אביב, זימנה אסיפה כללית שעל סדר יומה אישור הסכם ניהול עם חברה בבעלותו של גולן רובינשטיין - מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה בה - במקום העסקתו הישירה כמנכ"ל. כמו כן מבקשת בית הזהב, המחזיקה בנדל"ן בפראג ובעיר קלן בגרמניה, לאשר חידוש הסכם ניהול עם חברת פסגת הארמון שבבעלות יונל כהן (מנכ"ל מגדל) ואודי רובינשטיין (יו"ר בית הזהב) הנמנים גם הם עם בעלי השליטה בחברה. מדובר בסכום של 28 אלף שקל שיועבר לידיהם מדי חודש וכן החזר הוצאות.

מבחינת בית גיל הזהב לא צפוי לחול שינוי מהותי בעלות העסקתו של בעל השליטה. עלות הסכם הניהול תהיה 86 אלף שקל בחודש בתוספת מע"מ או 93.5 אלף שקל, אם בעל השליטה יעדיף לוותר על הרכב שהחברה מעמידה לרשותו.

עם זאת, כתוצאה מהפסקת יחסי העובד־מעביד בינו לבין החברה מבקש רובינשטיין כי בעלי המניות יאשרו לו למשוך פיצויי פיטורים של 800 אלף שקל, לפדות ימי חופשה שלא נוצלו על ידו בסך 100 אלף שקל, וכן לזכות במענק של 200 אלף שקל בגין תוצאות החברה בשנת 2009, שבה הציגה רווח חריג של 10.7 מיליון שקל (תשואה על ההון של 15%), בזכות עליית ערך של ני"ע שבהם השקיעה החברה.

בהתייחס למענק המיוחד לגולן רובינשטיין טענו ועדת הביקורת והדירקטוריון כי "סכום המענק בגין שנת 2009 הנו סכום ראוי לאור תוצאות החברה בשנת 2009 ואינו חריג בהיקפו מסכומי מענק המשולמים למנהלים בחברות אחרות מסוגה ומסדר הגודל של החברה".

ועדת הביקורת הצדיקה את חידוש הסכם הניהול עם החברה שבבעלות כהן ואודי רובינשטיין בכך ש"שירותי הניהול הניתנים על ידי פסגת הארמון נחוצים לחברה לפעילותה השוטפת ולקידום עסקיה בעתיד".

מאחר שמדובר בעסקאות עם בעלי השליטה, בעלי מניות המיעוט הם שיחליטו אם לאשר את ההסכמים. בעל המניות המוסדי הגדול ביותר הוא בית ההשקעות פסגות; נותר להמתין ולראות אם רועי ורמוס, מנכ"ל פסגות, יצביע נגד דמי הניהול לקולגה שלו יונל כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות