אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה ביטוח: "התנהלות לשכת סוכני הביטוח מהווה עבירה פלילית" צילום: אוראל כהן

שלמה ביטוח: "התנהלות לשכת סוכני הביטוח מהווה עבירה פלילית"

החברה מאיימת בהליכים משפטיים לאחר שהלשכה תקפה את המיזם שלה לשיווק פוליסות ברשת רמי לוי, וטענה כי "מכירת ביטוח אינה דומה למכירת עוף או מלפפונים"

25.10.2010, 11:55 | חנן פייגנבאום
מתחמם הקרב בין לשכת סוכני הביטוח לחברת שלמה ביטוח סביב המיזם של החברה לשיווק פוליסות ברשת רמי לוי. שלמה ביטוח טוענת כי פעולותיה של הלשכה נגד המיזם מהוות ניסיון מגמתי לפגוע בחברה ומהוות עבירה על חוק ההגבלים העסקיים ולשון הרע, ומאיימת לנקוט בהליכים משפטיים.

בשבועות האחרונים יצאה לשכת סוכני הביטוח נגד המיזם המשותף לשלמה ביטוח ולרמי לוי בטענה כי המיזם מהווה פגיעה במעמד סוכני הביטוח וזילות המקצוע. הלשכה אף פרסמה בעיתון ענף הביטוח "ביטוח ופיננסים", ובאתר הלשכה ידיעות ומודעות שבהן נכתב, בין השאר, כי "מכירת ביטוח אינה דומה למכירת עוף או מלפפונים, ומקומה אינו בין עגלות מזון או רעש הקופות הרושמות".

במכתב ששלחו באי כוחה של שלמה ביטוח, עורכי הדין ארז אלסיט ודפנה צרפתי, תוקפת החברה את הפרסומים ומכנה אותם "פרסומים פוגעניים הראויים לכל גינוי". במכתב טוענת שלמה כי מלבד לפרסומים פנתה לשכת סוכני הביטוח לשורה של סוכני ביטוח בבקשה לבטל את התקשרותם עם החברה. 

לטענתה של שלמה ביטוח התנהגות הלשכה מהווה הפרה של חוק ההגבלים ו"מהווה עבירה פלילית של השלכה ושל כל אחד מהעומדים בראשה". עוד נטען כי פרסומיה של הלשכה ופנייתה הישירה לסוכני הביטוח מהווים לשון הרע, ואי לכך מקנים לשלמה ביטוח זכות לקבלת פיצויים ללא הוכחת נזק ואף "מטילים חבות פלילית, אשר העונש בגינה הינו שנת מאסר, על העומדים בראש הלשכה ועל כל מי שנתנו יד לפרסומים".

בנוסף, מציינת שלמה במכתבה מיזמים בארץ ובעולם הדומים לזה שהקימה עם רמי לוי, כמו המיזם שבו משווקות מספר חברות ביטוח (כולל שלמה), ביטוחי רכב ונסיעות באמצעות הדואר.

לאור כל ההאשמות, דורשת שלמה ביטוח מהלשכה כי תחדל מפנייותיה לסוכני הביטוח להפסיק התקשרויותיהם עם החברה, תסיר את הפרסומים השונים נגדה ותפרסם התנצלות באתר הלשכה, בעיתון ובמכתב לסוכני הביטוח שבו תחזור בה מכל "הפרסומים הפוגעניים ותבהיר כי השירות נעשה בהתאם לדין, מקובל בענף בישראל ואף מוכר בעולם".

לשכת סוכני הביטוח בישראל הגיבה למכתב של שלמה ביטוח במכתב משלה שבו "דוחה הלשכה את טענותיה של החברה ומציינת כי פעלה ופועלת כדין. הלשכה רואה בחומרה את האיום המשפטי העולה מתוכן מכתבה של החברה והדבר עורר זעם רב בקרב חבריה. עמדתה הברורה והנחרצת של הלשכה היא שפעולתה של שלמה חברה לביטוח פוגעת בתדמיתו המקצועית והציבורית של סוכן הביטוח. הלשכה משקיעה מאמצים רבים בשדרוגו של מעמד הסוכן, בעוד שמהלכה של החברה פוגע בו ויוצר 'זילות המקצוע'. מכירת ביטוח דורשת זמן, ידע ומקצועיות. חברה שלא תכבד את המקצוע, הסוכנים לא יכבדו אותה. חבל שחברה צעירה בחרה לפעול בדרך הפוכה. זהו קוריוז עצוב במיוחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות