אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצל דירה אחת ל-5 יחידות דיור ונקנס ב-336 אלף שקל צילום: אוראל כהן

פיצל דירה אחת ל-5 יחידות דיור ונקנס ב-336 אלף שקל

בית המשפט הטיל קנס על בעל דירה בתל אביב והורה לו להרוס את הבנייה תוך 60 יום

25.10.2010, 17:14 | שירלי ששון-עזר

עיריית תל אביב ממשיכה להיאבק במפצלי הדירות בעיר וראה כי גם בתי המשפט מעניקים גיבוי לשמאי העירייה. 

היום (ב') בישרה העירייה על הישג נוסף בתחום מאבקה: השופטת יסכה רוטנברג מבית המשפט לעניינים מקומיים בעיר גזרה קנס של כ-336 אלף שקל לבעל דירה אשר פיצל אותה לחמש יחידות דיור נפרדות.

מדובר בדירת קרקע בת 5 חדרים ברחוב קורדובירו 17 בתל אביב. על פי גזר הדין, מלבד חלוקת הנכס למספר יחידות בנה בעל הדירה 5 גלריות בשטח כולל של כ-53 מ"ר.

על פי חוות הדעת של השמאי מטעם העירייה, פיצול הדירה הניב לבעל הדירה תוספת של 4,000 שקל. על פי חישוב זה מדובר בטובת הנאה של כ-48 אלף שקל בשנה, ולפיכך שווי טובת ההנאה לצמיתות היא 600 אלף שקל.

רוטנברג הסכימה עם בעל הדירה, שטען כי מדיניות הענישה לעניין פיצול נכסים הוחמרה לאחרונה, והוסיפה כי: "מדיניות זו היא ברוכה ונכונה, שכן מדובר בתופעה שיש להילחם בה ביד קשה". השופטת גזרה כאמור על בעל הדירה קנס של 336 אלף שקל, ואף הורתה לו להרוס את הבנייה בתוך 60 יום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
האם מותר להשכיר דירת 4 חדרים ל 15 שוכרים תילנדים +סינים ב 12000 שח ?
האם מותר להשכיר דירת 4 חדרים ל 15 שוכרים תילנדים +סינים ב 12000 שח ? לכל העיריות אם תגרמו לא לפצל דירות אנשים ישכירו 15 סטודנטים או רוסים או אתיופים ואז תהיו מרוצים נכון אז תחשבו טוב טוב ליפני שגובה השכירות ההיה במצב קסטרופלי נקודה למחשבה ההיתי מציע לשוכרים ולמשכירים לצאת אכשיווו להפגנות ולא לחכות שזה היקרה לדיירים שיבאו אחרכם
יח , תל אביב  |  02.11.10
8.
התוצאה
לידיעת כל המתנגדים לפיצול הדירות. שימו לב - אם העריה תמשיך להלחם במפצלי הדירות, והם אכן יחזירו את מצב הדירה לקדמותה - היצע הדירות לשוכרים יקטן. כתוצאה מכך ההיצע אל מול הביקוש יקטן ולכן מחירי השכירות יעלו... אני מסכים שלפצל דירה אחת ל-5 דירות זה כנראה תת תנאים, אבל אם היו מגדירים שטח יחידה מפוצלת מינימאלית, זה היה מונע מצבים כאלה של ניצול. אם חושבים על זה בהגיון, רוב המתגוררים בדירות מפוצלות הם דיירים בודדים (שכן יותר מדייר בודד לא יכול לגור שם מפאת חוסר מקום.) ולכן, אם בדירה אחת היו שתי יחידות מפוצלות ששני דיירים גרו בהן, אותו מספר של דיירים היה כנראה גר בדירה אם לא הייתה מפוצלת (זוג או שותפים). לכן אני לא מקבל את הטיעון של עומס על תשתיות תחבורתיות וכו, שכן אז היה צריך גם לאסור מגורים של שותפים...
ג'ינג'י תל אביבי , תל אביב  |  26.10.10
לכל התגובות