אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קולפלנט יחיאל טל: "אין לנו הסבר להתנהגות המניה; מדובר בכדור שלג" צילום: עמית שעל

מנכ"ל קולפלנט יחיאל טל: "אין לנו הסבר להתנהגות המניה; מדובר בכדור שלג"

חברת הביוטק קולפלנט, המפתחת חלבוני קולגן ממקור צמחי, קרובה לפי הערכות לחתימת הסכם עם ענקית התרופות פייזר

25.10.2010, 22:28 | עומר ענבר

זה כבר לא סוד שמשהו כנראה קורה בשבועות האחרונים בחברת המכשור הרפואי קולפלנט: מניית החברה זינקה ב־34% בשבוע האחרון, ללא כל דיווח מהחברה, ומחזור המסחר היומי הממוצע בשבוע האחרון עולה על 5 מיליון שקל ביום, בהשוואה לכ־300 אלף שקל מאז שנהפכה קולפלנט לציבורית.

מנכ"ל קולפלנט יחיאל טל וסמנכ"ל הכספים אלון בלומנפלד מאמינים שלא דלף מידע פנים מהחברה החוצה, וכי דווקא התעצמות הפעילות של קולפלנט לאחר השלמת המיזוג לשלד בורסאי היא שהובילה להתעניינות בה. לפי הערכות, קולפלנט, העוסקת בפיתוח של חלבונים מבניים בשם קולגן באמצעות צמחי טבק שעברו הנדסה גנטית, קרובה מאוד לחתימה על הסכם עם חברת התרופות הגדולה בעולם פייזר, לבחינת אחד ממוצריה. עם זאת, ההסכם לא צפוי להניב הכנסות משמעותיות לקולפלנט עד התקדמות קלינית משמעותית של המוצר הפרה־קליני שלה.

"זאת השמועה", אמר טל. "אנחנו מדברים עם כמה חברות, בין אם פייזר ובין אם אחרת. דיברנו עם כל החברות שיכולות להתעניין בנו. בקשר לפייזר אומר כי הם פעילים בתחום ריפוי הפצע, אבל על התחום הזה לא דיברנו איתם".

טל הוסיף כי "עוד לא התחברנו לשותף אסטרטגי אך אנחנו בתהליכים מתקדמים, והכוונה היא לחתום על עסקאות עבור המוצרים שלנו בשלבים מוקדמים. קולפלנט רוצה לעסוק בעיקר בתחום ריפוי הפצע ובתחום האורתופדיה".

כמה אנשים יודעים בתוך החברה על ההתקדמות במגעים?

טל: "לנו אין הסבר להתנהגות המניה. מדובר בכדור שלג. בשלב מסוים החליטה החברה להתארגן כחברה שיודעת לפתח מוצרים ורק במיזוג התחלנו להביא את מה שקורה בחברה לידיעת הציבור. אנו מאוד מקפידים שלא ידלוף מידע; כל העובדים והיועצים חתומים על הסכמי סודיות. אם מישהו הדליף, זאת עבירה ואני לא מאמין שזה המקרה".

כמה קרובה חתימה על הסכם?

טל: "הייתי אומר שבזמן הקרוב. יכול להיות שבשבועות הקרובים ויכול להיות שלא נחתום כלל".

בלומנפלד הסביר כי "זו לא עסקת פרוטליקס. עם זאת, צריך לזכור שפרוטליקס זה מוצר אחד ואנחנו מדברים על צבר מוצרים שיכול להגיע לעשרה מוצרים. אנחנו יכולים לחתום על חברה אחת בתחום מסוים, וזו ההעדפה שלנו".

בלומנפלד: "אנו החברה הראשונה שהצליחה לייצר קולגן באמצעות צמח, ויש לנו יכולת ייצור המוני. המוצר שלנו אינו תרופה, ולכן הסיכוי שנצליח בקליניקה לאחר ההצלחה בניסויים הפרה־קליניים גבוה יותר".

המוצרים שלכם הם פרה־קליניים. אם תמסחרו את המוצרים בשלב מוקדם, הרי שאת מרבית האפשרות לאבני דרך משמעותיות ותמלוגים תקבלו ככל הנראה בשלבים מאוחרים יותר.

בלומנפלד: "אני מניח שאלה יהיו תשלומים על עמידה באבני דרך שאכן כפופים להוכחת היתכנות. אני מניח שבשלבים המתקדמים יותר הסכומים יהיו יותר גדולים".

טל: "אנחנו מתקדמים במגעים עם כמה חברות במקביל. אני מאמין שקולפלנט תחתום על שלושה הסכמי שיתוף פעולה בכל שנה".

האם רשות ני"ע פנתה אליכם בגלל התנהגות המניה שלכם בזמן האחרון?

טל: "אני לא מוכן להתייחס לנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות