אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-SEC חוקר: מדוע באפט הסתיר הפסד של 2 מיליארד דולר? צילום: בלומברג

ה-SEC חוקר: מדוע באפט הסתיר הפסד של 2 מיליארד דולר?

סמנכ"ל הכספים של ברקשייר האת'אווי טען כי מדובר ב"הפסדים זמניים וההשקעות הכושלות יתאוששו תוך שנה-שנתיים"

25.10.2010, 20:32 | סוכנויות הידיעות
רשות ניירות ערך האמריקאית, SEC, חקרה מדוע הסתירה חברת ברקשייר האת'אווי בניהולו של וורן באפט הפסדים של כ-2 מיליארד דולר במניות קראפט ויו אס באנקרופ. ברקשייר פרסמה היום (ב') מכתב ששלחה לרשות ניירות ערך במאי בו היא ענתה על שאלות הרגולטור לגבי טיפולה במניות אלו והשקעות במניות אחרות.

ב-SEC שאלו את חברת ברקשייר מדוע היא אינה מדווחת מחיקות של 1.86 מיליארד דולר מהשקעתה במניות אלה בהן היא מחזיקה מעבר לשנה. בהתחשב במשך הזמן של הפסדים אלו, ה-SEC טענה שהם לא הפסדים זמניים והחברה הייתה צריכה לרשום הפסד בגין החזקות אלה.  

סמנכ"ל הכספים של ברקשייר, מארק המבורג, אמר שרוב ההפסדים שנמשכו יותר מש-12 חודשים החל מסוף דצמבר רוכזו בקראפט ויו אס באנקרופ, מניות שהחברה רכשה ב-2006 ו-2007. המבורג אמר שהחל מה-31 בדצמבר, ברקשיייר קבעה כי לשתי החברות פוטנציאל רווח מספיק על מנת שמחיר המניות שלהן בסופו של דבר יעלה על מחיר המניה המקורי. לחברה יש גם את "היכולת והכוונה" להחזיק במניות עד שיתאוששו, הוא אמר.

"אנו מאמינים שזה סביר שמחירי השוק של קראפט פוד ויו אס בנקרופ יתאוששו ויכסו את העליות של ברקשייר בעוד שנה עד שנתיים, בהנחה שלא יהיו אירועים שליליים מהותיים שישפיעו על החברות האלו או על התעשיות בהן החברות פועלות", אמר המבורג.

שתי המניות רשמו עליות דו ספרתיות ברבעון הראשון, הוא ציין. מאז הן שמרו על חלק מעליות אלו, כאשר קראפט עלתה ב- 17.4% ו- יו אס בנקראפט עלתה ב-5.2%.

מניות סוג A של ברקשייר עלו ב-0.6% ונסחרו בבוקר ב-125,690 דולר ומניות סוג B של החברה עלו ב-0.5% ל- 83.78 דולר.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות