אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממטחנות בשר לענקית מחשבים - הגלגולים של חברות הענק צילום: בלומברג

ממטחנות בשר לענקית מחשבים - הגלגולים של חברות הענק

חברות רבות ומוכרות במשק העולמי החלו את דרכן בתחומים שונים לגמרי מאלו בהן הן עוסקות כיום

25.10.2010, 22:51 | סוכנויות הידיעות

כאשר אתם שומעים את המילה "נוקיה", אתם ישר חושבים על טלפונים סלולריים. האמת היא שהחברה החלה את דרכה כבר בשנת 1865 כמפעל לייצור נייר בדרום פינלנד. בהמשך נוקיה נכנסה גם לעסקי הגומי ואף ייצרה מגפיים, כאשר לתחום התקשורת נכנסה רק ב-1968. נוקיה היא לא החברה היחידה עם סיפור התחלה פתלתל. האתר walletpop ריכז עוד 10 סיפורים של "איך התחלנו".

אברקומבי אנד פיץ' – ציוד לדייגים

חנויות חברת האופנה פונות היום לצעירים מגניבים, בעזרת פירסום פרובוקטיבי, מוכרות עם פרופורציות מחמיאות ומוזיקה קצבית ומחרישת אוזניים. לא בדיוק קהל היעד של החברה בשנת 1892, אז החברה פנתה בעיקר לציידים, דייגים ושאר הרפתקנים עם אוהלים, חכות וציוד לציד.

נינטנדו – קלף מנצח

חברת הלהיט של שנות ה-80 עם סופר מריו החלה את דרכה ב-1889 כיצרנית קלפים שהצליחה מאוד, אך לא ידעה מה לעשות עם הכסף. החברה נכנסה לעסקי המוניות, המזון ואף לענף המלונאות לפני שהפכה למלכת משחקי הווידאו באייטיז של המאה שעברה.

תיק של גו תיק של גו'צי | צילום: בלומברג תיק של גו

גוצ'י לסוס

יצרנית מוצרי היוקרה, שכל תיק יד שלה עולה הון תועפות החלה את דרכה בשנת 1921 כעסק משפחתי קטן לייצור מוצרי עור לרוכבים. גוצ'י ייצרה מגפיים, כפפות ואף אוכפי רכיבה לפני שהפכה לפריט חובה אצל עשירות העולם.

הסברו – הטריק הקטן לכסף הגדול

ב-1926, האחים הנרי, הילל והרמן האסנפלד עשו כיסויים פופלריים לקופסאות עפרונות. במהלך השפל הגדול רשמה החברה, ששמה אז היה "האחים האסנפלד", מחזור שנתי ממוצע של 500 אלף דולר ואף החלה לייצר את העפרונות עצמם. אחת מחברות הבנות שסיפקה ציוד לבתי ספר הוסיפה פלסטלינה כדי למשוך את הילדים. הם נמשכו והחברה החלה לייצר עוד ועוד צעצועים עד שהפכה לאחת החברות המוכרות בעולם בתחום זה. תחום העפרונות והכיסויים חלף מהעולם.

פרארי

כבר בגיל 10 ידע אנזו פרארי שהוא הולך להתעסק במירוצים. בגיל 20 היה לנהג ניסויים ולאחר מכן לנהג מירוצים. ב-1929 הקים את קבוצת פרארי שהתחרתה במירוצים, קבוצה שבה המנהל הוא גם הנהג, אך הוא אינו קשור ליצרנית הרכב. רק ב-1945 החל אנזו בייצור המכונית הראשונה בתכנונו, והשאר היסטוריה.

יומני טיפאני

 

הקופסה הכחולה ובתוכה היהלום הנוצץ לא היו חלקן של נשים שחוזרו על ידי אהובם בשנת 1837. טיפאני, שמוכרת לכל אוהבי התכשיטים החלה את דרכה דווקא כחנות לכלי כתיבה.

עברו לתכשיטים, צילום: בלומברג עברו לתכשיטים | צילום: בלומברג עברו לתכשיטים, צילום: בלומברג

האבקה של דו-פונט

חברת הכימייה האמריקאית שינתה את חיינו עם המצאות כמו ניילון, טפלון, לייקרה, קוולר ועוד. החברה שעוסקת בייצור כימי החלה את דרכה בשנת 1802 בחומרי נפץ. החברה החלה בייצור אבקת שריפה בדלאוור ובמהרה הפכה להיות הספקית העיקרית של אבק שריפה לצבא האמריקאי.

קצביית IBM

הביג בלו מוכרת בעיקר מתחום המחשבים. רבים לא יודעים ש-IBM ייצרה עם הקמתה מטחנות בשר, מטחנות קפה ושעונים מעוררים.

ג'ון דיר – הגדיל את המחרשה

לפני שהאדון ג'ון דיר היה מוכר בתור טרקטור, ג'ון דיר היה נפח מפורסם. ב-1837, עשה ג'ון דיר מחרשות לעובדים בשדות מברזל חלק. ב-1838 החל לייצר אותם בכמויות גדולות ורק ב-1918 החברה ייצרה את מוצר הדגל שלה – הטרקטור.

סוני – רכבה על הצלחת הטרנזיסטור

ענקית הטלקומוניקציה החלה את דרכה ב-1946 כחנות קטנה לתיקון מכשירי רדיו בבעלות אקיו מוריטה ומאסורה אייבוקה בשם תאגיד הטלקומוניקציה וההנדסה של טוקיו. ב-1958 שינו את שם החברה לסוני והחלו למכור בהצלחה טרנזיסטורים. היום מוכרת סוני מצלמות, משחקי וידאו, טלוויזיות וגם טרנזיסטורים, אבל קצת יותר מתוחכמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות