אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'טק מנסה למזג את רישיון הקידוחים שלה עם השלד הבורסאי גו.די.אם צילום: מיכאל קרמר

אנרג'טק מנסה למזג את רישיון הקידוחים שלה עם השלד הבורסאי גו.די.אם

בין הצדדים נערכו מספר פגישות, אך עד כה לא הושגו הסכמות כלשהן. החברה קיבלה לפני מספר שבועות נתונים חיוביים מסקר שנערך ברישיון

26.10.2010, 13:35 | גיל קליאן

אנרג'טק, הנסחרת בארה"ב, מנסה להכניס את רישיון הקידוחים שלה לבורסה בתל אביב בדלת האחורית. החברה מנהלת מגעים ראשוניים עם השלד הבורסאי גו.די.אםלמכירת רישיון הקידוחים תמורת הקצאת מניות.

גו.די.אם דיווחה היום כי "לפני מספר שבועות נעשתה פניה לחברה מצד חברת אנרג'טק, על מנת לבחון אפשרות על פיה החברה תרכוש מאנרג'טק פעילויות שונות ובהן, בין היתר, רישיון לחיפושי נפט וגז בדרום הארץ, והכל כנגד הקצאת מניות בחברה לאנרג'טק, באופן שלאחר העסקה, עשויה לעבור השליטה בחברה לאנרג'טק".

עוד הוסיפו בשלד הבורסאי: "במהלך השבועות האחרונים נערכו מספר פגישות ראשוניות בין מנכ"ל החברה לבין אנשי אנרג'טק אך עד כה לא הושגו הסכמות כלשהן".

אנרג'טק דיווחה לפני מספר שבועות כי חברה בת שלה קיבלה תוצאות סקר גיאולוגי שנערך ברישיון "ניר עם סעד" בנגב המערבי. מדובר ברישיון סמוך לשדה חלץ - ממנו מופק כבר היום נפט בהיקפים נמוכים.

לפי תוצאות הסקר, בשטח נמצאות עתודות נפט וגז הניתנות להפקה. לחברה רישיון בלעדי להפקת נפט וגז מרישיון זה. לפי נתוני הסקר - ברישיון נמצאות לא פחות מ-26 מיליון חביות נפט ברות הפקה בעומק של 2-1.8 ק"מ. שווי המאגר לפי מחירי נפט של 80 דולר לחבית  נאמד בלא פחות מ-2 מיליארד דולר. בנוסף, מצביע הסקר על 12 מיליון חביות נפט בעומקים של 3.9-3.2 ק"מ - המוערכות בשווי של 900 מיליון דולר נוספים. כמו כן מעריך הסקר כי ברישיון נמצא גז טבעי בעומקים של 800-300 מטרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות