אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרידה מהבלוטות' מתקרבת? תקן אלחוטי חדש יובא בקרוב לאישור

הפרידה מהבלוטות' מתקרבת? תקן אלחוטי חדש יובא בקרוב לאישור

משפטים כמו "תעביר לי את זה בבלוטות'" עשויים לפרוש לגמלאות בשנה הקרובה: תקן WiFi Direct יאפשר חיבור מדפסות, מקלדות, ואוזניות אל המחשב על גבי הרשת האלחוטית הקיימת

26.10.2010, 16:36 | אבנר קשתן
תקן תקשורת אלחוטי חדש, WiFi Direct, קורא תיגר על תקן בלוטות' הוותיק, המשרת כיום בעיקר אוזניות ודיבוריות לטלפונים סלולריים, אבל גם מקלדות, עכברים וציוד היקפי אחר. התקן החדש צפוי להגיע לאישור סופי בזמן הקרוב ב-WiFi Alliance, הארגון שמגדיר גם את תקני הרשתות האלחוטיות, והמכשירים הראשונים התומכים בו צפויים להגיע לשוק עד סוף השנה.

אחד היתרונות הגדולים של WiFi Direct על פני בלוטות' הוא השימוש שהתקן החדש עושה בכרטיסי הרשת האלחוטיים הקיימים כדי לתקשר, ללא צורך בחומרה ואנטנה נפרדים - דבר שמקטין את צריכת החשמל. השימוש בכרטיסי Wifi רגילים מאפשר גם להוסיף תמיכה בתקן למחשבים ניידים ולמחשבים ישנים יחסית באמצעות שדרוג תוכנה בלבד, ללא החלפת חומרה. בנוסף, תומך ה-WiFi Direct בתמיכה תקשורת במרחקים גדולים יותר מהבלוטות', עד עשרות מטרים, והוא מאפשר לחבר מכשיר אחד, כגון מדפסת, לכמה מחשבים בו זמנית.

מה-WiFi Alliance נמסר כי יצרניות כרטיסי רשת כבר החלו בתהליך לתמיכה רשמית בתקן, וכי יצרני הציוד ההיקפי יצטרפו בקרוב. בארגון הביעו תקווה כי יצרנים ישתמשו בתקן כבסיס לפתח עליו אפליקציות חברתיות, המסתמכות על תקשורת בין מכשירים קרובים, וכן יכולות חברתיות מבוססות מיקום. עם זאת, מבקרי התקן החדש טוענים שחסרים בו עדיין כמה מרכיבים הכרחיים לשימושים כאלה, כמו הגדרות ברורות של זיהוי מכשירים באזור וקבלת רשימת היכולות שהם חושפים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות