אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": גינדי ורבוע נדל"ן מכרו יותר מחצי מהדירות בשלב א' של השוק הסיטונאי

בלעדי ל"כלכליסט": גינדי ורבוע נדל"ן מכרו יותר מחצי מהדירות בשלב א' של השוק הסיטונאי

בחודש שעבר מאז החל שיווק הפרויקט נמכרו 500 דירות; למרות הנתונים, הורידה מעלות את דירוג החוב של רבוע נדל"ן ל-A מינוס עם אופק דירוג שלילי

26.10.2010, 20:00 | סיון איזסקו ושי פאוזנר
ל"כלכליסט" נודע כי החברות גינדי השקעות, משה ויגאל גינדי ורבוע נדל"ן, השותפות בפרויקט גינדי תל אביב שיוקם במתחם השוק הסיטונאי לשעבר בתל אביב, מכרו כ-500 דירות במתחם מאז תחילת השיווק לפני כחודש. דובר גינדי השקעות אישר את הדברים ומסר כי קצב המכירות של הדירות במתחם עומד על כמה עשרות ליום. הדברים מקבלים תימוכין בדברים שפרסמה היום חברת הדירוג מעלות על הרבוע הכחול.

בצעד מעט מפתיע הודיעה אתמול חברת הדירוג מעלות על הורדת דירוג החוב של רבוע נדל"ן, שותפתה של משפחת גינדי בפרויקט השוק הסיטונאי. הורדת הדירוג מפתיעה במיוחד לאור החדשות החיוביות שנחשפו בדו"ח הדירוג לפיהן 50% מהדירות בפרויקט כבר נמכרו. מעלות הורידה את דירוג החוב של החברה מ-A פלוס עם אופק דירוג חיובי ל־A מינוס עם אופק דירוג שלילי.

במעלות הסבירו את הורדת הדירוג לרבוע נדל"ן בהורדת דירוג שבוצעה אתמול לחברה האם, אלון החזקות ברבוע כחול. על פי המתודולגיה של מעלות, ומאחר שמרבית נכסי הנדל"ן של רבוע נדל"ן מושכרים לרשת הסופרמרקטים של החברה האם, הרי שרבוע נדל"ן תלויה בחברה האם ולכן הורדת דירוגה גוררת הורדת דירוג לחברת הבת.

מעלות הורידה את הדירוג וציינה כי "עם זאת, אנו סבורים כי פרופיל האשראי העצמאי של רבוע נדל"ן טוב יותר מדירוגה הכולל המושפע בין היתר מזה של חברת האם".

לא פחות מפתיע היה לגלות את תגובת רבוע נדל"ן שהודיעה בצעד מחאתי למעלות כי היא מבקשת מעתה לא תדרג יותר את החוב שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
זהירות הם דורשים 25% בחוזה +25% בקבלת היתר
כך שהם יקבלו 50% עוד לפני שהתחילו לבנות !!!! ומדובר על 10 מיגדלים הסיכון גדול . מה גם שהאיכלוס אם יהיה! הוא לעוד 5 שנים !!! לך תדע מה יקרה ב 5 השנים האלו? ומה עם התשואה של השכרת הנכס למשך 5 שנים שאינך מקבל? המחיר ניראה זול אבל הוא יקר גם בגלל הסיכון וגם בגלל זמן האיכלוס. ומי קונה דירה שעדיין אין היתר בניה???
אבי  |  27.10.10
לכל התגובות