אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: "ברננקי יודיע בשבוע הבא על תוכנית לרכישת אג"ח במאות מיליארדים" צילום: בלובמרג

דיווח: "ברננקי יודיע בשבוע הבא על תוכנית לרכישת אג"ח במאות מיליארדים"

הוול סטריט ג'ורנל טוען היום כי בתום ישיבת בכירי הבנק המרכזי בארה"ב יודיע ברננקי של רכישת אג"ח ממשלתיות, כאשר לפי הערכות יסתכמו ב-250 מיליארד דולר מדי רבעון. הרכישות יתבצעו עד ל-2011

27.10.2010, 09:47 | סוכנויות הידיעות
יו"ר הבנק המרכזי בארה"ב בן ברננקי צפוי להודיע כבר בשבוע הבא על תוכנית התמריצים החדשה, כך מדווח היום (ד') הוול סטריט ג'ורנל. לדברי העיתון, הודעה רשמית צפויה להתפרסם בתום שני ימי הדיונים של בכירי הפדרל ריזרב שיתכנסו בשבוע הבא.

לפי הדיווח, הבנק יכריז על תוכנית רכישת אגרות חוב בהיקף של מאות מיליארדי דולרים, זאת בהמשך לרכישת אג"חים בהיקף של 2 טריליון דולר בעיצומו של המשבר הקודם. מטרת הרכישה היא להעלות את מחירי אגרות החוב ולהוריד את הריבית לטווח הארוך ובכך לעודד השקעות והוצאה פרטית – עמוד השדרה של הכלכלה האמריקאית בה הצריכה הפרטית עומדת על כ-70%.

בנוסף, ברננקי מעוניין לצעדים נוספים של הקלה כמותית, וכאן הוא נתקל בהתנגדות חריפה יותר של מספר ממנהלי הפד בקנזס סיטי, מיניאפוליס, דאלאס ופילדלפיה. בעיתון טוענים כי ידיו של ברננקי יחסית כבולות מכיוון שבכדי לעודד צריכה והשקעות המכשיר הנוח ביותר הוא ריבית וכאשר הריבית היא כבר כמעט אפסית, הצעדים האחרים יכולים להיות קשים יותר ובעלי יכולת פחותה יותר מבחינת התוצאה הסופית שלהן. מה גם שקיים חשש אינפלציוני בשל עליית מחירי הסחורות האחרונה וחשש כי המהלכים יובילו למתיחות עם המדינות הסוחרות עם ארה"ב, שכן המהלך צפוי להפגוע ביבוא ולתמוך בייצוא האמריקאי.

בסקר שערך העיתון, בשוק צופים כי הפד יפרסם תוןכנית לרכישת 250 מיליארד דולר מדי רבעון עד לאמצע 2011 – כך שסך ההתערבות תעמוד על 750 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ברננקי יודיע על תוכנית לרכישת אג"ח במאות מיליארדים:-הבנת הנקרא...
1-"רכישת אג"ח במאות מלירדים של דולרים"...מאיפה ה-דולרים?..מבית הדפוס.. 2-" העלאת מחיר האג"ח"...כלומר,ישלמו יותר דולרים...בית הדפוס ל-דולרים יעבוד שעות נוספ 3-"לעודד השקעות ולעודד צריכה פרטית"...דולרים זמינים ורבים ...מבית הדפוס 4-"חשש אינפלציוני"...הרבה דולרים בשוק...מבית הדפוס 5-"עלית מחירי הסחורות.." יותר דולרים עבור אותה סחורה...דולרים מבית הדפוס 6-"לפגוע ביבוא ולתמוך ביצוא.." הסחורה האמריקאית תתחרה בזאת של הסינים..$ נמוך 7-"מתיחות עם המדינות הסוחרות עם ארה"ב"...תחילתה של מלחמת מטבעות חדשה..?? ......תקופה לא פשוטה גם ליצואנים שלנו. צריכים תימחור ביורו גם למשלוחים לארה"ב..
יוסף רותם , שפילה  |  27.10.10
לכל התגובות