אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרינפיס: נוקיה ירוקים, מיקרוסופט הרבה פחות צילום: בלומברג

גרינפיס: נוקיה ירוקים, מיקרוסופט הרבה פחות

מדריך שפירסם ארגון איכות הסביבה מדרג חברות אלקטרוניקה ויצרניות מחשבים על פי התחשבותן בסביבה וצמצום השימוש בחומרים מסוכנים: HP משתפרת, אפל בירידה, נינטנדו במקום האחרון

27.10.2010, 16:50 | אבנר קשתן

ארגון איכות הסביבה גרינפיס פירסם את הדו"ח התקופתי Guide to Greener Electronics, המדרג יצרניות מחשבים, טלפונים ומכשירי אלקטרוניקה ביתיים מבחינת הנזקים שהן גורמות לסביבה. מהנתונים עולה כי מיקרוסופט היא אחת החברות הכי פחות אקולוגיות - כשרק נינטנדו קיבלה ציון גרוע ממנה, מתוך 18 החברות שנסקרו.

הקריטריונים העיקריים של הדירוג הם הפחתת השימוש בחומרים מסוכנים, עידוד המחזור, וצמצום צריכת האנרגיה. מיקרוסופט, שזכתה לציון הלא מחמיא 1.9, נקנסה בנקודה שלמה על כך שהתחייבה לצמצם שימוש בחומרים מסוכנים, אך התעלמה מכך. נינטנדו, מצדה, קיבלה את הציון 1.8, לאחר שאמנם הודיעה על כוונתה לצמצם את השימוש ב-PVC וכימיקלים אחרים, אך טרם הגדירה את יעדי המהלך הזה.

נוקיה ממשיכה להוביל את הצד הירוק של הדירוג, עם ציון של 7.5 מתוך 10: בגרינפיס אומרים כי החברה הצטיינה בניצול יעיל של אנרגיה במכשיריה, בהימנעות משימוש בחומרים מסוכנים במפעלים, ובמתן אפשרות למיחזור מכשירים ישנים. מרבית הנקודות שאיבדה נוקיה נבעו משימוש בחומרי פלסטיק לא-ממוחזרים באריזות המכשירים, כמו גם במפעליה. אחרי נוקיה, עם ציון של 6.9, מדורגת סוני אריקסון, ובמקום השלישי פיליפס.

HP זינקה מהמקום השמיני בשנה שעברה למקום הרביעי השנה, לאחר שסכסוך מתוקשר עם גרינפיס סביב שימוש בחומרים מסרטנים הסתיים באופן שהשביע את רצון הארגון הסביבתי. אפל, מנגד, ירדה מהמקום החמישי לתשיעי, לאחר שהחברה לא דיווחה מה היא מתכוונת לעשות בנוגע לצריכת אנרגיה ולמתן אפשרויות מחזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות