אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתן חץ: "אין קורלציה בין מחירי הנדל"ן המסחרי למגורים" צילום: אודי אלפסי

נתן חץ: "אין קורלציה בין מחירי הנדל"ן המסחרי למגורים"

אמות הנפיקה מניות ב־227 מיליון שקל - חץ ודודי ורטהיים הזרימו 11 מיליון שקל. חץ: "אנחנו רוצים לצמוח בלי להגדיל את המינוף"

28.10.2010, 08:39 | סיון איזסקו

קבוצת אמות השקעות שבשליטת נתן חץ השלימה גיוס הון בהיקף של 227 מיליון שקל, בהנפקת מניות שננעלה בביקושים גבוהים ובמחיר הגבוה ב־2.7% ממחיר המניה בנעילת המסחר שלשום. נתן חץ אמר ל"כלכליסט" כי החברה החליטה לצאת לגיוס מתוך כוונה להרחיב את פעילותה, מבלי להגדיל את שיעורי המינוף.

"רצינו לצמוח, אבל בלי למנף יותר מדי. ראינו מה קרה למי שהתמנף", אומר חץ. "התקופה הנוכחית אמנם נראית טובה, אבל אנחנו לא חיים על אי בודד, ואף אחד לא יודע מתי הדברים יתהפכו".

הביקושים שהתקבלו בהנפקת אמות אינם טריוויאליים - החברה נסחרת כיום במחירי שיא המשקפים לה שווי שוק של כ־2.2 מיליארד שקל. בעלי השליטה נתן חץ ודודי ורטהיים רכשו באופן אישי מניות ב־5.4 מיליון שקל כל אחד.

אלוני חץ וקבוצת הביטוח מגדל השתתפו בהנפקה על פי חלקן בחברה: אלוני חץ השקיעה כ־140 מיליון שקל (כולל בעלי השליטה בה) ומגדל השקיעה כ־32 מיליון שקל.

אמות פועלת אמנם בתחום הנדל"ן המסחרי בלבד, אולם חץ אינו יכול להתעלם מרמות המחירים המשתוללות בשוק המקביל של נדל"ן למגורים. "לתחושתי, בתחום הנדל"ן למגורים הגענו כבר לראש ההר של רמות המחירים. ייתכנו עליות נוספות של 5% - אבל המגמה תתהפך".

במקביל לירידות הצפויות לדבריו בנדל"ן למגורים, מעריך חץ כי תירשם עליית מחירים בנדל"ן למסחר: "בניגוד לעולם, בישראל קיים חוסר קורלציה בין מחירי הנדל"ן למגורים והנדל"ן המסחרי. מגרש למגורים בתל אביב עולה פי שלושה ממגרש לנדל"ן מסחרי".

הערכה זו מסבירה אולי מה עומד מאחורי הצהרה נוספת של חץ: "למרות שמניית אמות הגיעה למחירי שיא - החלטנו שאיננו רוצים להידלל בתקופה הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות