אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - לא משתכנעים לעבוד: משרות יש - עובדים חרדים אין צילום: שאול גולן

בלעדי ל"כלכליסט" - לא משתכנעים לעבוד: משרות יש - עובדים חרדים אין

על כל 500 משרות המותאמות לחרדים - יש רק שני מתעניינים, כך עולה מנתוני חברת ל.מ. כוח אדם. מנכ"ל החברה: "המעסיקים מוכנים להתאים את שעות העבודה לזמני התפילות, וכן לשבץ נשים במשמרות קצרות בנות פחות משמונה שעות"

28.10.2010, 17:54 | מיקי פלד

על כל 500 משרות שמתאימות לחרדים יש רק שני חרדים שמתעניינים בהן, כך עולה מנתונים של ל.מ. כוח אדם. בחברה מדווחים כי יש אצלם כאלף משרות זמינות לחרדים בכל רגע נתון, בעיקר במוקדי שירות לקוחות ותעשייה, אך גם במלונאות. משרות אלה הותאמו לרצונם של עובדים חרדים, כגון הפרדה בין המינים, היעדר צורך בהשכלה קודמת או ניסיון מקצועי, ושמירה על כשרות למהדרין במקום העבודה.

 , צילום: עמית מגל צילום: עמית מגל  , צילום: עמית מגל

המשרות בתעשייה הן בשכר של כ-5,500-4,500 שקל לחודש, ובמוקדי שירות הלקוחות, המותאמים ברובם לנשים, השכר הוא 7,500-5,000 שקל לחודש. המשכורת בעבודות קייטרינג ומלונאות היא 6,000-4,000 שקל לחודש. ייתכן שהשכר הנמוך יחסית הוא שמונע מגברים חרדים לצאת לעבודות מסוג זה, שכן קצבת הבטחת הכנסה, יחד עם קצבת הכולל ותרומות נוספות, יכולה להגיע ל-4,000-3,000 שקל לחודש. הפער בין הסכום הנוכחי לסכום שאותו יוכל החרדי לקבל ממשכורת כנראה אינו גדול מספיק כדי שיעזוב את לימודיו בכולל. לדברי מנכ"ל החברה רפי אלימלך, המעסיקים מוכנים לבצע על חשבונם הכשרות לתפעול מחשב ולהתאים את שעות העבודה לזמני התפילות, וכן לשבץ נשים במשמרות קצרות בנות פחות משמונה שעות. לדבריו, "עובדים מהמגזר החרדי לא יבואו לבד והרב שלהם בטח לא יורה להם לצאת לעבוד". כמו כן מציין אלימלך כי לאחרונה פתחה גם ל.מ עצמה קורס בחינם להכרת המחשב המיועד לנשים חרדיות, אולם ההיענות היתה אפסית.

לטענת אלימלך, החברה עשתה מאמצים גדולים לפרסם את הצעות העבודה במגזר החרדי, כולל פרסומים בעיתונים השונים. נתונים אלה משלימים חלק מהנתונים שפורסמו בסקר גדול שערך העיתון החרדי "במשפחה" בספטמבר, המלמד כי הנורמות החברתיות בנוגע לעבודה בעולם החרדי טרם השתנו מהותית. לפי הסקר, רק 30% מהחרדים שאינם מועסקים ניסו למצוא עבודה בשנתיים האחרונות, והסיבה לחוסר מציאת העבודה, לפחות אצל נשים, אינה בגלל מקום העבודה. רק כ־9% מהנשים החרדיות שכן חיפשו, לא מצאו מקום עבודה מפני שהמקום לא הלם את אורח חייהן. הסקר מצא עוד כי רק 37.4% מהחרדים (גברים ונשים) שאינם מועסקים שוקלים להשתלב בשוק העבודה בשנתיים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
חרדי ועובד
אכן חושבים שחרדים הם עובדים שלא ראויים לשכר נורמלי ואכן לאחר נסיון של כ5 שנים, ושמשתי במס' תפקידים, שכל אחד היה מתהדר בהם בקורות חיו חפשתי עבודה במשך 11 חודש!!! כן ולבסוף אף לקחתי תפקיד נמוך יותר (הייתי מנוי ב3 אתרים לחיפוש עבודה, והייתי משקיע בממוצע כשעתיים ביום בחיפוש עבודה, נסיתי להפעיל קשרים, ותמיד היה מעצור...) אז נא אל תספרו סיפורים!!!! רוצים את החרדי כפועל שחור וזול- ולא לשם אני מכוון!!!
בן , מרכז  |  31.10.10
לכל התגובות