אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": מסתמן שמטריקס תרכוש את סמארט תמורת 10 מיליון שקל

בלעדי ל"כלכליסט": מסתמן שמטריקס תרכוש את סמארט תמורת 10 מיליון שקל

הכנסות סמארט עומדות על 20 מיליון שקל בשנה ושיעורי הרווחיות שלה עומדים על 10%-15%; מטריקס התחייבה לקלוט לפחות 80% מעובדי סמארט ולשלם את החובות לעובדיה

28.10.2010, 09:54 | אסף גלעד

מסתמן כי ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס, תרכוש את סמארט, זרוע ההדרכה וההטמעה של קבוצת ה־IT יאנה גרופ, תמורת 10 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". בכך, גברה מטריקס על טלדור ועל וואן תוכנה, שהתמודדו גם הן על רכישת החברה. העסקה תושלם ככל הנראה בשבועיים הקרובים. זו עסקת רכישה שנייה בענף ה־IT הישראלי בתוך חודש. מוקדם יותר השבוע רכשה One1 את הראל טכנולוגיות תמורת 12 מיליון שקל.

במסגרת ההסכם, מטריקס התחייבה לקלוט לפחות 80% מעובדי החברה ולשלם את חובות סמארט לעובדיה. רוב העובדים בסמארט טרם קיבלו את מלוא משכורת חודש ספטמבר, ומאז תחילת השנה חלו עיכובים בהפרשות לתוכניות הפנסיוניות שלהם. חלק ניכר מעובדי החברה הם עובדי ג'ון ברייס לשעבר, וכעת ייאלצו לחזור לחברה שממנה פרשו.

ב־2006 נרכשה סמארט על ידי Trek IT, חברה־בת של קבוצת יאנה, תמורת מיליון שקל. מאז נכנסה Trek IT להליך של כינוס נכסים, מה שהשפיע גם על מצבה הפיננסי של סמארט, הנחשב איתן יחסית. הכנסות סמארט עומדות על 20 מיליון שקל בשנה ושיעורי הרווחיות שלה עומדים על 10%-15%, אף שניכרת היחלשות בתזרים המזומנים שלה בשנה האחרונה.

סמארט היא חברת ההדרכה וההטמעה של מערכות ERP ו־CRM שבבעלות קבוצת יאנה (70%) ולימור אפיק (30%). בין לקוחותיה: בנק לאומי, מכבי שירותי בריאות וסופר־פארם. ממטריקס לא נתקבלה תגובה לידיעה, ואילו יניב נתן, יו"ר יאנה גרופ, אישר כי נחתם הסכם ראשוני לקראת רכישה, אך סירב לנקוב בשם הרוכשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
בושה וחרפה
פשוט ביזיון ובושה התנהלות החברה מול העובדים שהפכו אותה למה שהיא. הרי מטריקס לא קונה בניין, היא קונה עובדים! כולם עוזבים ו/או תובעים הלנות שכר+ביטוחי מנהלים שלא שולמו כבר חודשים... אני אתפלא אם העסקה בכלל תצא לפועל, לא ישאר למטריקס מה לקנות.
שושי עובדת סמארט  |  02.11.10
11.
אתה לא מתבייש ?
העשיה היא העובדים, השגי החברה רובם ככולם מבוססים על התפוקות של העובדים על איכותם ורמתם הגבוהה. במקרה אם לא שמת לב, סמארט היא לא חברה יצרנית, העובדים הם מכונות הייצור. וכשלא מטפלים במכונות, המכונות קורסות ! לא ראיתי שום ליכלוך מצד העובדים על החברה או על מי מבעליה.\ כשלא משלמים מצד אחד, ומספרים סיפורי אלף לילה ולילה מצד שני תוך כדי הסתרת המצב האמיתי לא מעלים בדיוק את רמת האמון בין העובדים להנהלה. כמו שהעבדים יודעים "לספק את הסחורה" לחברה ולהעצים אותה החברה צריכה לתגמל את העובדים בהתאמה.
תגובה ל9 - אייל  |  01.11.10
לכל התגובות