אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש בארה"ב: השמנת צעירים אינה סיבה מספקת לתביעה ייצוגית נגד מקדונלד'ס צילום: בלומברג

ביהמ"ש בארה"ב: השמנת צעירים אינה סיבה מספקת לתביעה ייצוגית נגד מקדונלד'ס

התובעים טוענים כי מאכלי הרשת מכילים שומן טראנס, האסור לשימוש במדינת ניו יורק, וכי שיטות השיווק של החברה מפתות ילדים במכוון; השופט בפרשה: "טענות התובעים דורשות העמקה ובחינה פרטנית"

28.10.2010, 10:36 | סוכנויות הידיעות
בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה בארה"ב רצתה לטעון כי מוצרי מזון של מקדונלד'ס, רשת המזון המהיר הגדולה בעולם, מסייעים להתפתחות השמנת יתר בקרב ילדים. סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי נציגי הרשת הצליחו לשכנע את השופטים כי אין מקום להגשת תביעה ייצוגית וכי כל טענה תדון באופן נפרד בבית המשפט.

"טענות התובעים דורשות העמקה ובחינה פרטנית", כך כתב השופט דונלד פוג מבית המשפט של מנהטן בפרשה אשר החלה בשנת 2002 כאשר שני מתבגרים, אשלי פלמן וג'זלן ברדלי, הגישו תביעה נגד ענקית המזון המהיר. השניים טענו כי בין השנים 1985 ו-2002 קמפיינים מטעים שכנעו צרכנים לאכול המבורגרים, סנדוויצ'ים, נגיסי עוף, צ'יפס ומוצרים נוספים שמציעה מקדונלד'ס, וכי כתוצאה מאותם קמפיינים נגרם להם נזק בריאותי ואף הופר החוק של מדינת ניו יורק.

פוג כתב בפסיקתו כי שני הצעירים לא הצליחו לשכנע אותו כי בני נוער נוספים נתקלו באותה בעיה וסובלים מאותם תסמינים רפואיים כתוצאה מצריכה תכופה של מזון במקדונלד'ס. עורכי הדין המייצגים את השניים, לעומת זאת, טוענים כי כעת צפוי שטף של אלפי תביעות דומות לבתי המשפט בארה"ב.

העילה לתביעה היא המצאותם של שומני טראנס במאכלים של מקדונלד'ס, שומנים שנאסרו לשימוש במדינת ניו יורק בשנת 2006. טענה נוספת נגד הרשת היא שהיא מפתה ילדים באמצעות הצגת צעצועים ובכך גורמת להם להגיע לרשת ולאכול מזון לא בריא הגורם להשמנה. במקדונלד'ס מצידם טוענים כי תפריט הילדים עבר שדרוג משמעותי בשנים אחרונות והיום הוא מכיל סלטים, תפוחים, מיצים טבעיים ועוד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות