אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוקה מסכמת שנה ברווח, ריבר מנסה לשרוד צילום: איי פי

בוקה מסכמת שנה ברווח, ריבר מנסה לשרוד

בוקה ג'וניורס רשמה רווח של מיליון דולר והורידה את חובותיה ב-14 מיליון דולר. מן העבר השני של בואנוס איירס, בשכונת נונייס, מנהליה של ריבר פלייט, הקבוצה שפעם כונתה "לוס מיז'ונריוס" (המיליונרים) מנסים לגייס 20 מיליון דולר כדי לשרוד

01.11.2010, 10:12 | רונן וודלינגר

בעוד קלאודיו בורג'י, מאמנה של בוקה ג'וניורס, כמעט ולא ישן בלילות בניסיון למצוא פתרון לביצועים הדי-עלובים של הקבוצה שלו על הדשא, מנהלי המועדון דווקא נהנו לשם שינוי מסוף שבוע חיובי.

אסיפת הנציגים של חברי המועדון שהתקיימה בערב יום שישי האחרון הייתה מספקת במיוחד עבור נשיא הקבוצה, איש העסקים חורחה אמאל. באסיפה, אישרו הנציגים את מאזן המועדון לשנת התקציב 2009-2010, כשהשורה התחתונה מצביעה על עודף של מיליון דולר. זאת לעומת הפסד של כמעט 2.9 מיליון דולר בשנה שקדמה.

הנתון הנוכחי מורכב מהכנסות תפעוליות בסך 33.9 מיליון דולר, ועוד הכנסות של כמעט 9 מיליון דולר בגין העברות של שחקנים – סך הכל, כמעט 43 מיליון דולר, לעומת הוצאות של קרוב ל-42 מיליון דולר. אגב, בסעיף ההכנסות מהעברות לא כלולות עדיין עסקאות המכירה של אסקיאל מוניוס (לפאלרמו), ניקולאס גאיטאן (לבנפיקה ליסבון) ומאורו בוסלי (לוויגן אתלטיק).

העסקאות הללו נעשו אחרי ה-30 ביוני, לכן הן ייכנסו כבר למאזן השנה הבאה, וירשמו בצד ההכנסות כ-18 מיליון דולר.

ההכנסות התפעוליות של בוקה מגיעות בעיקר מדמי חברות ומכירת מנויים (40%), מזכויות שידור (23%) וממכירת מוצרים נילווים (20%). שווי הנכסים הכולל של ה"ז'נסיס" משכונת הבוקה עומד על 57 מיליון דולר, והקבוצה סובלת גם מחובות בהיקף של 34 מיליון דולר (ירידה של 14 מיליון לעומת השנה שעברה).

אולם החדשות החשובות באמת הן האישור שנתנה האסיפה לנציגי המועדון לחתום עם חברת נייקי על חוזה ספונסרשיפ למשך 4 שנים, חוזה שצפוי להכניס ל"בוסטרוס" מבואנוס איירס כמעט 30 מיליון דולר. חידוש מעניין בחוזה הוא שעבור זכייה בתארים תקבל בוקה מנייקי פרמיות מיוחדות, לפי היחס הבא: 250 אלף דולר עבור אליפות; 350 אלף דולר בגין זכייה בקופה ליברטדורס או בקופה סודאמריקנה; 300 אלף דולר על זכייה ברה-קופה (מפגש בין זוכות הליברטדורס והסודאמריקנה); ו-1.5 מיליון תמורת ניצחון בגביע העולם לקבוצות. בנייקי מקווים שבוקה תצליח לשחזר בשנים הקרובות את הימים הגדולים של תחילת העשור, אז זכתה הקבוצה ב-3 גביעי ליברטדורס בתוך 4 שנים.

מן העבר השני של בואנוס איירס, בשכונת נונייס, מנהליה של ריבר פלייט, הקבוצה שפעם כונתה "לוס מיז'ונריוס" (המיליונרים), מנסים בעיקר לשרוד. במסגרת זו אישרה אסיפת נציגי החברים בסוף השבוע ליצור חשבון נאמנות מיוחד, שאליו יועברו ההכנסות ממכירה של ניירות ערך של המועדון לחברים. כך מקווה שחקן ומאמן העבר וכיום הנשיא - דניאל פסארלה - לגייס 20 מיליון דולר שכל כך נדרשים לריבר. הקבוצה, שכיום מתאים לה בעיקר הכינוי השני שלה – לאס ג'ז'ינאס (התרנגולות) - זקוקה באופן נואש לכסף כדי להתחזק בשחקנים, להחזיר חובות ולטפל במתקנים שברשותה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות