אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יובל דיסקין נגד האייפון: "אפליקציות יכולות לספק מודיעין לארגוני טרור" צילום: מאיר אזולאי

יובל דיסקין נגד האייפון: "אפליקציות יכולות לספק מודיעין לארגוני טרור"

לדבריו, "טכנולוגיות אינטרנט" כמו Google Earth, מצלמות רשת ואפליקציות סלולריות מהוות כלים העלולים לשמש ארגוני טרור לביצוע פיגועים. ראש השב"כ גם הזהיר מפני חדרי צ'אטים המשמשים לגיוס פעילים לארגונים אלה

01.11.2010, 13:30 | עומר כביר

"טכנולוגיות אינטרנט זמינות לכל כמו גוגל-ארץ, מצלמות רשת ואפליקציות אייפון מספקות מודיעין ברמות על לארגוני טרור" - כך אומר היום ראש השב"כ, יובל דיסקין, בכנס ביטחון המולדת של מכון היצוא.

בדברים שנשא בכנס, שנערך בתל אביב, התריע דיסקין מניסיונות של ארגוני טרור להשתמש באינטרנט לביצוע פיגועים. "יכולות הטרור בתווך הקיברנטי, המתפתחות והולכות, מאפשרות לפגוע מרחוק בתשתיות קריטיות של מדינות, תוך שימוש ברשת הסייבר ולגרום נזקים כלכליים חמורים או פגיעה קשה בנפש", אמר.

בתוך כך, ראש השב"כ התריע גם ממה שכינה "פעילות טרור המתבצעת תוך שימוש בתווך האינטרנטי בלבד". "מדובר באנשים הגולשים לאתרים מסוימים ועוברים בהם שטיפת מוח 'קיברנטית-אידיאולוגית' על ידי פעילי אל-קאעידה המפעילים את חדרי הצ'אטים הללו", הוא אמר. "בהמשך הם מונחים לבצע פעילות טרור. לצורך זה מועבר אליהם ידע אשר מכשיר אותם בהכנת אמצעי חבלה או אמצעי לחימה אחרים, והנחיות כיצד להתמודד עם ארגוני המודיעין הנלחמים בטרור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
החשש מגוגל ופיסבוק צריך להיות גדול יותר - כמו בספר מי הזיז את הגבינה שלי
החשש מגוגל ופיסבוק צריך להיות גדול יותר - כמו בספר מי הזיז את הגבינה שלי אם לא תסכילו להתעדכן ולהיות יותר ״עירניים״ לטכנולוגײַות המידע הזמינות אז תשארו מאחור קל לפסול טכנולוגיה בגין אײַומי הטרור - לדוגמה טיסה / דואר / דואר אלקטרוני / הצפנות / חתימות דיגיטליות / שרותי ענן ועוד... יותר קשה לנסות ולהצטיין בכל אחת מהם הגיע הזמן שגם ישראל תפנים שהעתיד בחינוך ותשקיע את הכל בדור הצעיר הם העתיד למלחמה הבאה ולא דיבורים וכן זה המקום לציין מי שמשחרר שמזלזל במורים ובחינוך סופו שיצא נגד אפליקציות ותחשבו על זה.....
שמוליק  |  01.11.10
לכל התגובות