אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים בישראל ממליצים: לצאת ולהשקיע בחו"ל צילום: עמית שעל

המוסדיים בישראל ממליצים: לצאת ולהשקיע בחו"ל

אמיר הסל, מנהל תחום השקעות בהראל, בפאנל גופים מוסדיים של בית ההשקעות טנדם קפיטל: "השוק הישראלי הוא שוק קטן ומאוד ריכוזי. אין לנו יכולת להשקיע בישראל בהיקפים שאנחנו רוצים"

01.11.2010, 17:05 | שניר הנדלר

יותר ויותר גופים מוסדיים בוחרים לנתב את ההשקעות שלהם מחוץ לישראל. חיסרון באפשרויות השקעה בשוק המקומי והרצון לגוון את תיק ההשקעה מעודדים את מנהלי ההשקעות המוסדיים לצאת ולחפש אפיקי השקעה נוספים.

בפאנל גופים מוסדיים שאירגן היום (ב') בית ההשקעות טנדם קפיטל בנושא היתרונות והאתגרים בניהול השקעות מעבר לים ובהנחיית מנכ"ל טנדם, ארז ברית, המליץ אמיר הסל, מנהל תחום השקעות בהראל חברה לביטוח לצאת ולהשקיע בחו"ל. לדבריו, "השוק הישראלי הוא שוק קטן ומאוד ריכוזי. אין לנו יכולת להשקיע בישראל בהיקפים שאנחנו רוצים ולכן אנחנו צריכים להשקיע מעבר לים. נכון שהשוק הישראלי היה חזק אבל יש חשיבות לצאת החוצה וחשוב לדעת לאן. נתקלנו לאחרונה במקרה בו טבע ירדה בכ-10% וכולם רצו לבדוק כמה הגופים המוסדיים הפסידו. זה הראה לכולנו שכדאי לנתב את ההשקעות לחו"ל וכך אנחנו עושים בהראל".

דני צידון, ראש חטיבת שוקי הון בבנק לאומי הוסיף כי "אין ספק שצריך לפזר ולצאת החוצה מגבולות ישראל וכל מי שירחיב את הסטטיסטיקה שלו מעבר לשלוש השנים האחרונות יראה שכדאי לעשות את זה. המשבר האחרון לימד אותנו שלנזילות של המוצרים יש ערך עצום, ובחו"ל יש היום מגוון גדול של נכסים שנותנים תשואות ועדיין מאפשרים נזילות גבוה".

עומר קרייזל מנהל תחום השקעות במגדל חברה לביטוח המליץ על השווקים המפותחים. לדבריו, "ההזדמנות היום קיימות באותם האפיקים שסבלו ב-2008. אני חושב שבתיק השקעות מגוון יש מקום לחשיפה גם לשווקים מפותחים וגם מתפתחים. המטרה של יציאה לחו"ל היא כדי לפזר סיכונים ולגוון את תיק ההשקעות במוצרים שאין במדינה שלנו. זה לא תמיד בא לידי ביטוי בטווח הקצר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות