אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקור שבור: משה בובליל תבע, וערוץ 10 הוריד קדימון ל"המקור"

מקור שבור: משה בובליל תבע, וערוץ 10 הוריד קדימון ל"המקור"

הערוץ הוריד את הקדימון לתחקיר בנוגע לעסקיו של בעל השליטה ברשת קלאב הוטל בעקבות הגשת התביעה על סך 4 מיליון שקל

01.11.2010, 19:42 | מארק שון

ערוץ 10 הוריד היום (ב') קדימון לתכנית התחקירים "המקור" שתשודר ביום רביעי הקרוב, ותתמקד בעסקיו של משה בובליל, בעל השליטה ברשת קלאב הוטל. הורדת הסרטון התבצעה לאחר שבובליל וקלאב הוטל הגישו היום תביעת לשון הרע לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בסרטון נטען כי קלאב הוטל קיבלה מענקים ממרכז ההשקעות לפני 18 שנה שלא כדין. במסגרת הקדימון מוצגת תמונתו של בובליל על רקע רולטה, ומושמעת קריינות האומרת: "משה בובליל עשה מיליונים בהימורים, אבל האם את הכסף הגדול שלו הוא עשה על חשבון המדינה?". הקדימון עלה ביוטיוב, ומאוחר יותר גם החל להיות משודר בערוץ עצמו.

זמן קצר לאחר עליית הקדימון פנו בובליל וקלאב הוטל לערוץ 10 בדרישה להסיר אותו מיידית, ובמקביל הגישו תביעת לשון הרע בגובה 4 מיליון שקל נגד הערוץ ומנכ"לו יוסי ורשבסקי, חברת החדשות של הערוץ ומנכ"לה ראודור בנזימן, ועורכת "המקור" רותם שדות.

בובליל וקלאב הוטל טוענים כי הקדימון אינו נכון, וכי כתבי התוכנית בחרו להתעלם משורת עובדות שמוכיחות זאת, ושהוצגו לפניהם. בין היתר טוען בובליל: "מדובר בהאשמות חמורות, כמו גם בעריכה מניפולטיבית, מגמתית ופסולה".

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "'המקור' אכן עובדת על תחקיר הנוגע לעסקיו של משה בובליל. למן הרגע שנדרשה תגובתו, החל מר בובליל לנסות ולהפעיל לחצים על עיתונאי, עורכי ומנהלי הערוץ. למען הסר ספק, נבהיר כי ערוץ 10 לא יירתע ממסע האיומים. התחקיר ישודר, ונסיונו של מר בובליל לייצר ספינים תקשורתיים לא יסייע לגניזתו, אלא לכל היותר יגביר את העניין הציבורי במידע שבידינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות