אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות הפלסטינית למפעלי הגדה: "מקומכם לא כאן" צילום: גיל נחושתן

הרשות הפלסטינית למפעלי הגדה: "מקומכם לא כאן"

לפי שר האוצר הפלסטיני, הקמפיין נגד מוצרי התנחלויות השיג את יעדיו בצורה מוצלחת; לבעלי המפעלים בהנחלויות מסר: "אם תחזרו לישראל, נקדם אתכם בברכה בשוק הפלסטיני"

02.11.2010, 12:52 | דורון פסקין
שר האוצר הפלסטיני, ד"ר חסן אבו ליבדה, הצהיר במסיבת עיתונאים כי הרשות הפלסטינית נתונה ללחצים כבדים מצד ממשלת ישראל להפסיק את החרם שהוכרז בסוף השנה על מוצרי ההתנחלויות. עם זאת, השר הדגיש כי הרשות נחושה להמשיך בחרם עד שהשוק הפלסטיני "יהיה נקי" ממוצרי ההתנחלויות. "את הקמפיין הזה הובילו הנשיא מחמוד עבאס, ראש הממשלה סלאם פיאד והמגזר הפרטי תחת הסיסמה 'אין מקום להתנחלויות בחיינו' ולכן לא ניכנע לדרישות ממשלת ישראל", הוא הצהיר.

השר הפלסטיני מסר כי הקמפיין כנגד מוצרי ההתנחלויות "השיג את יעדיו בצורה מוצלחת". אבו ליבדה אף הוסיף כי כיום "קשה למצוא מוצר מההתנחלויות בשוק הפלסטיני. באשר לאיומי ישראל לנקוט צעדי נגד, הגיב השר: "איננו רוצים להעניש את בני עמנו עקב הקמפיין הזה, אבל אנו מעוניינים לשחרר את כלכלתנו מההגמוניה הישראלית". לבעלי המפעלים הישראלים בגדה המערבית הוא אמר: "אין לכם מקום במשק שלנו, אבל אם תחזרו לישראל אנו נקדם אתכם בברכה בשוק הפלסטיני".

אבו ליבדה האשים את ישראל בניהול "מלחמה כלכלית" כנגד המגזר הפרטי הפלשתיני. לדבריו, את חלק מצעדי המלחמה הללו ניתן לראות במחסומים בגדה המערבית בעוד אמצעים אחרים מבוצעים ב"שקט".

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות