אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מלך השוק האפור" זכה בבית המשפט: עו"ד ישי בית־און וזוגתו יחזירו לנרקיס מיליון שקל צילום: תומריקו

"מלך השוק האפור" זכה בבית המשפט: עו"ד ישי בית־און וזוגתו יחזירו לנרקיס מיליון שקל

בית המשפט הורה לזוג שנפרד מאז להחזיר כספים שהלווה להם שלי נרקיס. עורך דינו של נרקיס: התאכזבנו מהתוצאה שהתעלמה מ־150 אלף דולר נוספים

03.11.2010, 10:25 | מארק שון

שמו של שלי נרקיס, שכונה בעבר "מלך השוק האפור", צץ בעבר בהקשר של פרשיות מפוקפקות, אך הפעם נראה כי דווקא הוא זה שמצא את עצמו במרכזו של סכסוך אוהבים בין חברו ועורך דינו לשעבר, ישי בית־און, לבין זוגתו לשעבר יעל קאופמן. בית משפט השלום בתל אביב פסק השבוע כי בית־און וקאופמן יחזירו לנרקיס מיליון שקל שהלווה להם בעבר, לאחר שהללו נפרדו והחלו להיאבק זה בזה בבית המשפט לענייני משפחה.

ב־2008 הגיש נרקיס תביעה שבה טען כי הלווה לזוג 150 אלף דולר במזומן, ומאוחר יותר בינואר 2006 העניק להם הלוואה נוספת של מיליון שקל, שהיתה מלווה במסמך חתום. נרקיס, הידוע בהלוואות בריבית גבוהה במיוחד, טען כי ההלוואה לבית־און וזוגתו ניתנה בתנאים נוחים כהלוואה פרטית. בית־און עצמו הודה כי ההלוואה הוענקה הודות ליחסי הידידות בינו לנרקיס, ושימשה לחייו הפרטיים עם קאופמן ולרכישת ביתם.

קאופמן מצדה טענה כי התביעה היא תכסיס משותף של נרקיס ובית־און להוציא ממנה כספים, טענה שהתקבלה בחלקה על ידי השופטת ריבה ניב. למרות זאת פסקה השופטת כי בני הזוג חייבים לנרקיס מיליון שקל שניתנו במסמך חתום, וכי הוא ייאלץ לוותר על ההלוואה בגובה 150 אלף דולר שניתנה במזומן.

ההליך המשפטי חשף את סגנון חייהם הראוותני של בית־און וקאופמן. נרקיס טען כי השניים "חיו חיי עושר מעבר ליכולתם הכלכלית", ורכשו בית מפואר בסכום של כ־2 מיליון דולר שלא יכלו לעמוד בתשלומיו, ולכן נדרשו להלוואות שלו. השופטת ניב הסכימה עם הדברים וציינה בהחלטתה כי "העדויות כולן הצביעו על זוג החי חיי מותרות מעבר ליכולותיו הכספיות".

בית־און, שייצג את עצמו במשפט, חקר בשלב מסוים את זוגתו לשעבר בנוגע להוצאות במהלך נסיעותיהם לחו"ל: "258 ימים, בחישוב של כלכלה יומית 300 דולר לפחות, שהם הוצאה של 1,500 דולר עבורך. בכל נסיעה הוצאו כ־5,000 דולר על שופינג ומתנות, שהם בסך הכל 180 אלף דולר?", ועל כך השיבה קאופמן: "כנראה הרווחת יפה אם עשית זאת".

על פי עדותו של נרקיס, קאופמן פנתה אליו בבקשה להלוואה השנייה בהיקף מיליון שקל ללא ידיעתו של בית־און: "ראיתי אותם כקנוניה, כזוג. הוא שלח אותה, היא לוותה, הוא כאילו לא יודע והם חיו יחד עם הכסף שלי". קאופמן מצדה הכחישה את הדברים: "לא היה צורך בשום הלוואה. ישי הוא עו"ד מכובד, הוא קיבל מאות אלפי שקלים שכר טרחה".

עו"ד בר קהן, שייצג את קאופמן במשפט, מסר כי בכוונתם לערער על פסק הדין, שלדבריו "יוצר מצב שבמסגרתו נשים חשופות להחזר הלוואות שנוטלים בעליהן אם ההלוואה ניתנה לחשבון הבנק המשותף - גם אם ניטלה על ידי בן הזוג בלבד ולא לצרכים שוטפים של משק הבית המשותף".

עו"ד גד שילר שייצג את שלי נרקיס מסר: "התאכזבנו מהתוצאה שהתעלמה מהלוואה של 150 אלף דולר נוספים".

מעו"ד בית־און לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות